Ezhel: “Susmak istiyorum ama dayanamıyorum”

Geçtiğimiz günlerde yaptığı savaş karşıtı paylaşım ile tepkileri üzerine toplayan Ezhel, akşam saatlerinde paylaştığı Instagram hikayesinde duygularına ve düşüncelerine yer verdi. Geçtiğimiz hafta yine Instagram hikayesinde Aya isimli şarkısından “gel savaşma Sevişelim tüm gün, canla başla” sözlerini paylaşmıştı.

Sanatçı bu akşam yaptığı paylaşımda ise yaptığı savaş karşıtı paylaşımın arından kendisine gelen tepkiler hakkında konuştu. Paylaşımına “Susmak istiyorum ama dayanamıyorum” diyerek başlayan sanatçı, kendisi hakkında iddia edilen pkk sempatizanlığına karşı çıktı.

Ezhel, açıklamasında hayatında yaşadıklarından da bahsederken, tek suçunun “güzel ülkemizde hep beraber yaşamak istemek” olduğunu belirtti. 29 yaşındaki sanatçının yaptığı açıklamanın tam ve eksiksiz haline yazımızın sonunda ulaşabilirsiniz.

Ezhel Tarafından Yapılan Açıklama

“Susmak istiyorum ama dayanamıyorum arkadaşlar. Yaptıklarınız çok ağırıma gidiyor. Her gittiği yerde Türkçe Rap diye bağıran, Türkçe’yi dünyaya tanıtan bir pkk sempatizanı olabilir mi? Erzincan’da köyü basılmış biri terörist olabilir mi? Ankara’da tüm o bombaları gören tanıdıklarını kaybeden bir Ankaralı, yurtdaşlarının katledilmesine sevinebilir mi? Sizlerden iğreniyorum. Tek suçum güzel ülkemizde hep beraber yaşamak istemek. Askerimiz ölmesin, insanımız aç ve cahil kalmasın istemek. Evet imkansızı istemek belki ama benim SAVAŞIM budur. Bir gün Türkiyemi mutlu görmektir.”

Lütfen Ezhel’in kendisine gelen tepkiler üzerine yaptığı açıklama hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu haberi sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye erişmemize yardımcı olabilirsiniz.

Avatar

Yusufcan Aksu

2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu içerik korunmaktadır!