Ezhel Tutuklandı İddiası Ortalığı Karıştırdı

27 Haziran Perşembe günü hakkında açılan üçüncü davada 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılan ve cezası ertelenen sanatçı Ezhel, dün akşam bir iddia ile gündeme geldi. 30 Haziran’ın son saatlerinde sosyal medya platformları paylaşılan video ile genç sanatçının gözaltına alındığı söylemi dolaşmaya başladı.

“Ben bir şey yapmadım”

Türkçe Rap sayfalarının çoğunda ve diğer haber sayfalarında da yer alan görüntüde Ezhel, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda polisler tarafından gözaltına alınmaya çalışılıyor. Polislerin müdahalesine karşılık olarak ise sanatçı “bırakın ve ben bir şey yapmadım” şeklinde tepki gösterdi.

Videonun yayılmaya başladığı sırada ise bugün 29 yaşına yeni giren sanatçının İzmir’de bir konserde olduğu belirtildi. Kısa süre sonra ise sanatçının Ezhel06 kullanıcı adlı hesabından bir canlı yayın açılarak konser bir süre yayınlandı.

“Müvekkilim kötü muamele gördü”

Olayın yaşanmasından yaklaşık 16 saat sonra ise Ankaralı sanatçının avukatı BBC Türkçe’ye bir açıklama yaptı. Ezhel’in avukatı Fuat Ekin, yaptığı açıklamada Rapçinin tutuklanmadığını, yaklaşık 1 saat zorla alıkonulduğunu söyledi.

Avukat Ekin’in BBC’ye yaptığı açıklama şöyle;

Hiçbir gerekçe belirtilmeden, hiçbir izahat yapılmadan yaklaşık bir saat alıkonuldu,” açıklamasını yapan Avukat Ekin,  “O da buna yönelik tepki gösterdi. Herhangi bir cezası, herhangi bir aranması, hiçbir şeyi yok. Ben de telefonla bağlanıp polis memuruna ‘Niçin alıkoydunuz? Herhangi bir mahkeme veya savcılık kararı mı var?’ diye sordum, olmadığını söylediler.

Oradaki polis amiri gelip olaya müdahil oldu, gerekçesini sordu, ortada bir gerekçe olmayınca buyur geç dedi. Müvekkilim bu süreçte sinirlendiği için, bağırmasını gerekçe göstererek gözaltı işlemi yapmaya kalktılar. Müdahil olduk olaya ve serbest bırakıldı.

[ilgiliicerik icerik_id=”3894″]

Lütfen bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu haberi sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye erişmemize yardımcı olabilirsiniz.

Avatar

Yusufcan Aksu

2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu içerik korunmaktadır!