Ezhel’e Yeni Dava Açıldı

Geçtiğimiz aylarda “uyuşturucuya özendirme” suçundan açılan davadan beraat eden Ezhel, bugün yeni bir dava ile karşı karşıya kaldı. Bu üçüncü dava “Kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın alan, kabul eden veya bulunduran ya da uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanmak” suçundan açıldı. Ezhel ilk olarak gözaltına alındığında yapılan sağlık testlerinde kanında uyuşturucu madde tespit edilmişti.

Ezhel 2 yıldan 5 yıla kadar hapis yatabilir

Türk Ceza Kanunun 5237 sayılı kanununun 191.maddesine göre Kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın alan, kabul eden veya bulunduran ya da uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanan kişi, iki yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

Bu kanun maddesine göre aksi bir sonuç çıkmazsa, Ezhel 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası alabilir. Haber kaynaklarından aldığımız bilgilere göre Ezhel(Sercan İpekçioğlu)’in yargılanmasına önümüzdeki günlerde Anadolu 5. Asliye Ceza Mahkemesi’nde başlanacak.

Avatar

Yusufcan Aksu

2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu içerik korunmaktadır!