Farazi Kimdir?

ozgurhiphop.com’da yayınladığımız kimdir serimizde bu sefer Farazi kimdir diyoruz. Bu yazıda sanatçının Spotify hesabındaki biyografisini sizlere aktarırken, kaç yaşında, gerçek adı, nereli ve şarkıları gibi soruların cevaplarını vermeye çalışacağız.

1990 yılında Türkiye’nin İstanbul şehrinde dünyaya gelen Burak Demir, Farazi ismi ile müzik dünyasında tanınmakta. Gençlik yıllarında beatmaking sahnesine ilgi göstermeye başlayan sanatçı, 2008 yılında Kayra ile ilk albümü Sarhoş Palavraları ve Nahoş Nidalar’ı yayınladı. Bu sırada Farazi V Kayra ikilisi birçok parça çıkardı ve 2013 yılında Hayalet Islığı albümü Türkçe Rap’da dinleyiciler ve eleştirmenler tarafından oldukça olumlu yorumlar ile karşılandı.

İlginizi Çekebilir: Murda ve Ezhel’in Yeni Düeti Made in Turkey Yayında!

Bu albümden sonra ikili, Da Poet, Savai ve Sorgu ile birlikte 90 BPM grubunu hayata geçirdi ve stüdyolarını aynı adla başlattı. Grup, Kötülük Bizim İşimiz ve Şehir FM adlı 2 albüm çıkardı. 2016 yılında Farazi, Hollanda merkezli Hip-Hop plak şirketi System Records ile birlikte çalıştı ve Deadly Habits Music adıyla kendi plak şirketini kurdu.

Şirketin ilk yayınladığı proje, Farazi ve rapçi Ağaçkakan’dan oluşan Sahtekar’ın Dünyadan Kovuldu isimli EP’si idi. Farazi bu süreçte ayrıca enstrümantal albüm dizisi Days of 90’ı yayınladı. Bu 3 enstrümantal albümün yanında enstrümantal CRAFT ve RUSTIQUE EP’lerini de yayınladı.

Şubat 2019’da Farazi, Sacramento’lu bir rapçi olan Chuuwee ile ilk albümü Low Level iNTELLIGENCE’da yer alan teklisi iLL’i yayınladı. Temmuz ayında, bu kez Inland Empire / Los Angeles’lı rapçi Trizz ve Xavier’in konuk sanatçılığı da dahil olmak üzere teklisi OTH ve Long Time’ı yayınladı.

Lütfen Farazi Kimdir? yazısı hakkındaki olumlu veya olumsuz, herhangi bir düşüncenizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu yazıyı sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz.

Avatar

Yusufcan Aksu

2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu içerik korunmaktadır!