Türkçe Rap

Festivalde İstanbul Trip’e Büyük Saygısızlık!

8 Haziran 2019’da İstanbul’da gerçekleşen festival sona erdi. Biletlerin etkinlik başlamadan neredeyse sona erdiği festivalde Teoman, Edis, Melek Mosso, Oğuzhan Uğur, Burak Yeter, Şehinşah, Selo Alaturka Mavzer ve Istanbul Trip sahne aldı.

Etkinlikten bir gün sonra içeride yaşanan olaylar Heja’nın attığı Tweet’ler ile gündeme geldi. Heja’nın ve daha sonra ekibin diğer üyeleri ve festivale katılanların belirttiğine göre etkinlikte İstanbul Trip’e bir saygısızlık yapıldı.

“Seslerini kapatın kabloları falan çekin”

Sahne almaları gereken vakitte sahneye çıkartılmayan ekip, sahnedeki yerini olması gereken vakitten geç aldı. Ekipten sonra çıkması beklenen pop müzik sanatçısı Edis etkinlik alanına gelince organizasyon şirketinin Rapçi ekibi sahneden erken indirmeye çalıştığı iddia edildi. Bu girişim başarısız olunca ise ses sistemlerini kapatıp konseri sabote etmeye çalıştılar.

Bu yaşananlardan bir süre sonra sahneden inen ekibe organizatör şirket tarafından küfür ve hakaretlerin geldiği rapçiler tarafından söylendi. Bu olayın duyulması ile birlikte İstanbul Trip ekibine birçok Rapçiden de destek geldi.

Heja’nın ilk Tweet’inin ardından Edis, İstTrip ekibinden özür dileyen bir mesaj attı. Bu mesaja karşılık olarak ise Heja, Olayın onun suçu değil, organizasyon ekibinin panik yapmasından dolayı olduğunu söyledi.

Festival tarafından ise şu ana kadar hiçbir açıklama gelmedi. İstanbul Trip ve diğer Rapçilerin açıklamalarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Lütfen bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu haberi sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye erişmemize yardımcı olabilirsiniz.

Rapçilerin Konu İle Alakalı Açıklamaları

Heja’nın Açıklamaları;

“-Edis giriş yaptı rapçileri sahneden indirin -İNMİYOLAR -seslerini kapatın kabloları falan çekin. -ÇOK KALABALIKLAR

Sahnemizi yaparken sesimizi kapatıp küfürler eşliğinde kabloları sökmeye çalışan “Rap” karşıtları bilmeliler ki; Biz sokaktan ve bu kalabalığın arasından gelenleriz! Bizim sahnemizde kırmızı halılar gösterişler lazım değil mikrofon yeterlidir.

Olayın seninle bi alakası yok sadece organizasyon sahipleri gereksiz bir panik yapıp terbiyesizlik yaptılar. Amaç orada herkesin eğlenmesiydi öyleydi de zaten ama nedense Rap yine rahatsız etti birilerini. @edisgorgulu”

OHASH’ın Açıklaması;

“Müzik Bariş Demektir.her ne kadar Maddi veya Fiziksel olarak bu Düzen denen Düzensizliğe karşı çıkmayı başaramasakta biz Müzisyenler Notalarımızla ve Sözlerimizle bir şekilde karşı çıkmaya çalışıyoruz…biz her tarz müziğe saygı duyuyoruz ama Ticaret için yapılmış Duygusuz ve Ruhu olmayan müziğe saygımız yok, dünkü gerçekleşen etkinlikte biz orda olmamız gereken saatte orda bulunduk, kendileri erteledi ! Limitimizi falan aşmadık yani tüm bunlara rağmen sahnenin arkasında bizi Küfürlerle karşıladılar sadece biz değil değerlerimize hatta, sesimizi sahnenin ortasında kesmiş ola bilirler ama farkında değiller ki sesimizi daha çok güçlendirip yükselttiler ! yapılan saygısızlık sadece bize değildi orda bulunan binlerce kişiye saygısızlık yapıldı ama emin olun ki telafi edeceğiz söylediğimiz tüm sözlerin üstünde duruyoruz Pişman da değiliz ! her ne kadar organizasyon boktan olsa ve canımızı sıksalar da sizler harikaydınız gelen herkesin ayağına sağlık o sıcakta gelip bizi desteklediğiniz için sağ olun ADAMSINIZ ! 0sıkıntı.”

Cash Flow’un Tweet’leri;

“Geçen bir festivalde bizden birini sahneden indirmek istediler , popüler bir rock grubu çıkıcakmış iyi müziğin her tarzına saygımız var ama bize saygı duymayanlar bizden saygı beklemesinler.adamların suçuda yok ama kırmızı çizgileri olan tipleriz…basmayacaksın o çizgiye…

Bizim mikrofonumuzu kısmakla kabloları koparmakla bizi susturamazsınız ey organizatörler..sanatçı dostlarımız kardeşlerimizden birine birşey olursa sizi kendi bokunuzda boğarız….”

[Güncelleme: 10.06.2019 – 01:27]

Ekibin üyelerinden Şam, Instagram hesabı üzerinden bir açıklama yaptı. Sanatçı paylaştığı açıklamada olayı özetlerken, sahnede ettiği küfürler nedeniyle dinleyicilerinden özür diledi. Detaylı açıklamaya aşağıdan ulaşabilirsiniz.

“Dün sahnedeyken yaşanılan gerginliğin sizin tarafınıza yansıdığı ve özellikle -18 bir konserde aleni bir şekilde küfür ettiğim için konsere gelen bütün kardeşlerden kendim adına özür dilerim. Ama maalesef organizatör arkadaşlar dün baştan sona kadar çok amatör bir tutum sergilediler. Dostumuz Şehinşah’ın sahnesine konuk olarak çıktığımızda ses sistemi bilinçli bir şekilde kapatılıp, güvenlikler sahneden inmemizi isteyince olay yerinde de sessiz kalmak istemedik. Ve sahne bittikten sonra güvenliklerine güvenen organizatör sahipleri hatalı oldukları halde, küfür ettiğim gerekçesiyle beni arıyorlardı ve bu durumu algıladığımda kendilerine hak ettikleri cümleleri söyledim ve ardından bizi bu piyasadaki diğer insanlara benzettiklerine varsayarak; güvenlikler seslerini yükseltmeye başladılar fakat sonuç bekledikleri gibi olmadı 🙂 Bugün direk olarak kendilerini aradığımızda herkes suçu bir birine atıyordu. Bu durumla asla ama asla gurur duyacak insanlar değiliz, biz ve bizim gibilerin tek gururu bu kültürü bugüne kadar getirdiğimiz yer. Ve kim olursa olsun, bu durumu kabullenmeyen ne kadar insan varsa hak ettiğimiz saygıyı kendimiz almaya devam edeceğimizden şüpheleri olmasın. #TürkçeRap @kadikoyacilofficial @istanbultripofficial”

[Güncelleme: 10.06.2019 – 12:41]

Selo Alaturka Mavzer bugün saat 02:30 civarında Instagram üzerinden bir gönder paylaşarak açıklama yaptı. Selo yaptığı açıklamada yaşanan olaylarda organizatörlerin veya mekan sahibinin bir suçu olmadığını belirtti. Detaylı açıklama şöyle;

“Bu organizasyonda ne organizatörlerin ne de mekan sahibinin bir yanlışı oldu…
Yanlışı yapan sesçiler, güvenlik görevlileri ve kendini bilmez lavuklardı…! Adil olmak doğru şeyleri konuşmak gerek…!”

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Türkçe Rap