Free Beat indirme siteleri! Free Beat nasıl indirilir?
Free Beat indirme siteleri! Free Beat nasıl indirilir?
Türkçe Rap

Free Beat indirme siteleri! Free Beat nasıl indirilir?

Ozgurhiphop.com çatısı altında daha önce sizler ile “Sizin İçin Seçtiğimiz 5 Free Beat” şeklinde liste yazıları paylaşmıştık. Bu yazımızda ise direkt olarak sizlerin nasıl ücretsiz rap müzik altyapıları bulabileceğiniz ve bunları indirebileceğiniz Free Beat nasıl indirilir ve Free Beat indirme siteleri gibi sorularınızı cevaplayan bir içeriğe imza atıyoruz.

Free Beat indirme siteleri neler?

Sadece bedava beat indirmek için pek çok özel site ve blog açılsa da, insanların büyük bir kısmının her gün kullandığı sosyal medya platformlarında da prodüktörlerin yayınladığı ücretsiz işleri bulmak mümkün.

Örneğin Youtube. Google üzerinde hızlı bir arama yaptığımızda arama motoru bize Free Beat ile alakalı 86.700.000 (Evet, 86 milyon 700 bin) sonuç çıkartıyor. Bu yüzden ilk olarak popüler ve en çok tercih edilen platformları araştırmak daha iyi ve size daha uygun altyapı bulmanızda faydalı olabilir.

1. Youtube

Yazımızın girişinde söylediğimiz gibi Google üzerinde hızlı bir arama yaptığımızda arama motoru bize Free Beat ile alakalı 86.700.000 (Evet, 86 milyon 700 bin) sonuca ulaşabiliyoruz.

Araştırmamıza biraz daha detay kattığımızda ise sadece ücretsiz altyapı paylaşan büyük kanalları veya kendi işlerini yayınlayarak adlarını duyurmak isteyen prodüktörlerin işlerini görüyoruz. Royalty Free Beats, The Beat Channel, 27Corazones Beats, Skagbeats II Free For Profit Beats gibi kanallara göz atarak yüzlerce popüler bedava altyapıya ulaşabilirsiniz.

2. SoundCloud

SoundCloud da içerisinde Free beat indirme yapabileceğiniz sitelerden biri. SoundCloud’da da işler YouTube’a benzer bir şekilde ilerliyor. Prodüktörler veya bir oluşumun ardındaki kişiler bedava Beat’leri kendi hesapları üzerinden yayınlamaktalar.

Bu platformda ise Beast Inside Beats | Type Beat Trap Instrumentals, DᴀᴠɪᴅSᴀɴʏᴀBᴇᴀᴛs.ᴄᴏᴍ║Rᴀᴘ Tʏᴘᴇ Bᴇᴀᴛ║Iɴsᴛʀᴜᴍᴇɴᴛᴀʟ Mɪx, Young Forever Beats – Type Beat Trap Instrumentals ve RAP 🍓 TRAP BEATS INSTRUMENTAL FREE TYPE BEAT gibi kullanıcılar takipçi sayıları ve dinlenmeleri ile dikkat çekiyorlar.

3. FreeBeats.io

2018’de White Hot ismindeki bir müzisyen tarafından hayata geçirilen FreeBeats.io, Rap, Hip Hop ve Trap gibi kategorilerin altında hem ücretsiz hem de ücretli altyapılar sunuyor.

İki farklı kullanıcı seçeneğinin olduğu platforma bedava üye olabilir veya aylık ücret ödeyerek çeşitli ayrıcalıklara sahip olabilirsiniz.

4. Free Music Archive

Free Music Archive da aynı FreeBeats.io gibi işleyen bir sistem. Platformda ücretsiz altyapılar yer alıyorken, ücret ödeyen üyeler farklı ayrıcalıklara sahip olabiliyor. Sadece Rap müzik altyapılarının yer almadığı sitede neredeyse tüm müzik türlerinden altyapılar yer alıyor.

5. Traktrain

Listemizde yer alan beşinci üye olan Traktrain’de ise bedava ve ücretli altyapılarda keskin bir ayrım bulunuyor. Ücretsiz altyapıları üye olmadan direkt indirebilirken, ücretli altyapılar 1 dolardan başlıyor.

6. BeatStars

Beatstars ise direkt olarak filtreleme sistemi ile göze çarpıyor. Diğer platformlarda olduğu gibi bu platformlarda da bedava ve ücretli altyapılar yer alıyor. 1 dolardan başlayan fiyatların yer aldığı platformda Traktrain’de olduğu gibi üye olmadan indirebiliyorsunuz.

7. Pixabay

Pixabay ise diğer platformlara oranla daha geniş bir alana hizmet ediyor. Platformda görseller, illüstrasyonlar, vektör grafikler, videolar ve müzikler yer alıyor.

Pek çok müzik türüne ait altyapıların yer aldığı platformdaki Beat’ler bedava olarak internet üzerinden kullanıma sunuluyor.

8. RapPad

Listemizde sekizinci sırada yer alan RapPad, gerçekten bir Hip Hop platformu. Platformun bünyesinde şarkı sözü yazma ve Freestyle özelliği, Free Beat’ler, Forum ve daha birçok özellik bulunuyor.

Site tarafından belirtilene göre 30 binden daha fazla bedava Beat, RapPad üzerinde yer alıyor. Platformda yer alan altyapıları üye olmadan direkt olarak indirebiliyorsunuz.

Şarkı altyapılarının haricinde Battle, şarkı sözü yazma, Cypher ve Freestyle özelliklerini de denemeyi unutmayın.

9. Freek van Workum

Listemizin dokuzuncu ve son üyesi olan Free van Workum ise hem ücretsiz altyapı müzikleri hem de ücretleri olarak altyapılar satın alabileceğiniz bir sistem sunuyor.

Prodüktör Free van Workum’un kişisel platformunda da herhangi bir üyeliğe ihtiyaç duymadan müzikleri indirebiliyorsunuz. Eğer prodüktörün ücretli altyapılarından birini almak isterseniz ise Beatstars platformuna yönlendiriliyorsunuz.

Free Beat nasıl indirilir?

Sizler ile paylaştığımız pek çok Free Beat indirme platformu bünyesinde indirme düğmesi veya bağlantısı bulunuyor fakat YouTube ve SoundCloud gibi platformlarda böyle bir özellik yer almıyor.

Eğer altyapınızı YouTube üzerinden bulduysanız internet üzerindeki YouTube video indirme sitelerinden yararlanabilirsiniz. Bu web sayfalarına istediğiniz videonun bağlantısını yapıştırdığınız takdir istediğiniz çözünürlükte veya formatta indirebiliyorsunuz. Aramak istemezseniz buraya tıklayarak bir video indiriciye ulaşabilirsiniz.

Eğer konu SoundCloud ise aynı YouTube’da olduğu gibi buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz web sayfalarına şarkının veya altyapının bağlantısını yapıştırarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: 

Hip Hop konulu film arayanlar için listeledik! En iyi Rap filmleri

Murda, Tarkan ile karşı karşıya gelebilir

Rap Müzik Radyo Frekansları 2021

Ne düşünüyorsunuz?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

More in:Türkçe Rap

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir