Fuat: “Rap dinleyen kitle büyümedi rap poplaştı”

Geçtiğimiz haftalarda yayınladığı Omurga albümü ile gündemimizde kalan Fuat Ergin’in, Milliyet Gazetesi’nden Mehmet Tez’e verdiği röportaj bugün sabah saatlerinde internet üzerinden ve Milliyet Cumartesi ekinde yer aldı. Özellikle Omurga albümüne odaklanılan röportajda Fuat rap ile alakalı da soruları cevapladı.

Mehmet Tez’in yönelttiği “Son 10 yılda Türkçe rap çok değişti, gelişti. Yeni dalga rapçiler hakkında ne düşünüyorsun?” sorusuna cevap veren Ergin, “Büyümedi, bu müzik pop müziğine döndü sadece. Ben daha çok, müziğin poplaştığını düşünüyorum.” dedi.

Sıra Tez tarafından sorulan “Rap çocuklara ne öğretebilir?” sorusuna geldiğinde ise Fuat, “Bu ilk başta savaş bölgelerinden gelen çocukların kendilerini ifade etme yeteneklerin geliştirmek, özgüvenlerini artırmak amaçlı başlatılmış. Yedi yaşından büyük okuma yazma öğrenmiş çocuklarla kafiyeli sözler yazıyorlar. ” cevabını verdi. Bildiğiniz gibi Fuat bu yılın ilk aylarında İstanbul’daki Kanyon alışveriş merkezinde çocukları için bir Rap atölyesi hazırlamıştı.

[ilgiliicerik icerik_id=”1205″]

Omurga Albümü Plak Olarak Satışa Sunulacak

Omurga albümü hakkında daha fazla detay veren Fuat, hayranlarını heyecanlandırdı. İlk olarak 24 şarkı olarak duyurulan albüm, çeşitli nedenlerden dolayı 2 parçaya ayrılmıştı. İlk 12 şarkı yayınlanırken, diğer şarkılar bu yılın içerisinde yayınlanacak. Şu anda sadece dijital müzik platformları üzerinden satın alınabilen albüm özel olarak plak formatı ile satışa sunulacak.

Ayrıca albümden bazı özel performanslar da YouTube üzerinden yayınlanacak. Lütfen bu haber hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer okuyucular ile paylaşabilirsiniz.

Avatar

Yusufcan Aksu

2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu içerik korunmaktadır!