Gencay Kaya Kimdir?

ozgurhiphop.com’da yayınladığımız kimdir serimizde bu sefer Gencay Kaya kimdir diyoruz. Bu yazıda sanatçının Spotify hesabındaki biyografisini sizlere aktarırken, kaç yaşında, gerçek adı, nereli ve şarkıları gibi soruların cevaplarını vermeye çalışacağız.

Gencay Kaya çalışmalarına Türkiye’de devam eden bir Rap müzik sanatçısıdır. 2002 yılında müziğe aktif olarak başlayan sanatçı 2007 yılında Apache Squad grubunu kurmuştur. Aynı zamanda Merdiven Crew oluşumunun içinde bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Les Benjamins Yeni Yüz Maskesini Piyasaya Sürdü

2008 yılında Gökyüzü Yanıyor isimli albümlerini piyasaya sunmuştur. 2009 senesine gelindiğinde ise ikinci albümü olan Ünite 1 isimli albümüyle karşımıza çıkmıştır. 2011 de Apache Squad Sunar Merdiven Crew çalışmasıyla raflarda yerini almıştır.

2012 yılına gelindiğinde ise kendi solo albümü olan Düşler Sahnesi ni dijital platformlara sunmuştur. Çalışmalarına aktif olarak devam etmektedir.

Lütfen Gencay Kaya Kimdir? yazısı hakkındaki olumlu veya olumsuz, herhangi bir düşüncenizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu yazıyı sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz.

Avatar

Yusufcan Aksu

2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu içerik korunmaktadır!