Google Play Music Servisi Yayın Hayatının Sonuna Geldi

16 Kasım 2011’de Google’ın hayata geçirmiş olduğu Google Play Music hizmeti, yayın hayatının sonuna geldi. 4 Ağustos 2020 Salı günü blog.youtube üzerinden yayınlanan bültene göre uygulama, Eylül 2020’den itibaren kullanıcılarına müzik yayını yapmayı bırakmış olacak.

Eylül ayında Yeni Zelanda ve Güney Afrika’da kullanıma kapanacak olan uygulama Ekim ayında ise tüm dünyadaki ülkelerde kullanılamaz hale gelecek. Belirtilene göre YouTube Müzik, Aralık 2020’ye kadar Google Play Music’in yerini alacak. Kullanıcılar, bu zaman aralığında müzik kitaplıklarını Google Play Müzik’ten YouTube Müzik’e aktarma fırsatına sahip olacaklar.

İlginizi Çekebilir: Aspova – Matrix Blue Albüm Değerlendirmesi

Eğer Google Play Music hizmetinin kullanıcısı iseniz Google Takeout isimli uygulamayı kullanarak müzik kitaplıklarınızı YouTube Müzik hesabınıza taşıyabilirsiniz. Donanımhaber.com’da yer alan habere göre Google Takeout sizin tarafınızdan yüklenen içerikler, satın aldığınız içerikler, kütüphanenize kaydettiğiniz şarkılar ve dinleme alışkanlıklarına yönelik kişisel verileri aktarmanıza imkan veriyor.

Lütfen bu haber hakkındaki olumlu ya da olumsuz, herhangi bir düşüncenizi aşağıda belirtilen yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu yazıyı sosyal ağ hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz.

Avatar

Yusufcan Aksu

2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu içerik korunmaktadır!