Türkçe Rap

Hadi’den Türkçe Rap’e Özel Gece

Son zamanların en popüler mobil bilgi yarışmalarından olan Hadi, bugün yani 22 Mayıs gününü Türkçe Rap akşamı olarak belirledi. Hadi Türkçe Rap gecesinde oyunu oynayan kullanıcılar Rap müzik ile ilgili soruları bilip, para ödülünü kazanmaya çalıştılar.

12 sorudan oluşan yarışmanın ipucu ise bir zamanlar hem Rap müzik hem de futbolculuk yapan bir ünlümüz oluyor. Hadi’nin hesabından paylaşılan ipucu “2004 yılında rap tarzında bir albüm çıkaran eski milli futbolcumuz kimdir?” olarak belirtildi. Bu ipucunun cevabı ise Galatasaray yardımcı teknik direktörü “Ümit Davala” oldu.

Ümit Davala’nın Rap Müzik Albümü

Galatasaray ile özdeşleşmiş Ümit Davala, profesyonel futbol kariyerine Almanya’nın VfR Mannheim takımında 1990 yılında başladı. Ardından Türkiye’ye dönen futbolcu birçok takımda yer aldı fakat Galatasaray kariyeri daha başka bir hal aldı.

Futbol kariyerinin son yıllarında sporcu yaklaşık 2 yıldır bir Rap müzik kaseti üzerinde çalıştığını duyurdu. Yapılan açıklamada “İlk başta şaka olarak ortaya atılan, ancak sonradan ciddiye binen bu projede artık sona geldik. Kaset nihayet hazır.” dedi.

Lütfen bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu haberi sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye erişmemize yardımcı olabilirsiniz.

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Türkçe Rap