Türkçe Rap

Haftalık Gündem 2019 #1 – Kırgın Adımlar, Asi, Get on My Grind

Haftalık Gündem 2019 #1 - Kırgın Adımlar, Asi, Get on My Grind

Yeni yazı serimiz Haftalık Gündem karşınızda. Yine bir cuma günü ve sanatçılar yine boş durmadı. Beklediğim 1-2 iş vardı, ne yalan söyleyeyim geçen cuma gününe göre epey güzel işler çıktı. Haftalık Gündem’de puanlamaya ve yorumlamaya geçiş yapalım.

Patron Ft. Fro – Kırgın Adımlar; 8/10

Bu parçalar arasında,en çok dikkatimi çeken verse Fro’nun bölümü oldu. Daha önce PMC etiketiyle trap bir parça yayınladı ve gerçekten kötü ve özenti bir iş olmuştu fazla tutmamıştım. Ama bu parçada gerçekten parçalamış. Bu kadar güzel kafiye matematiği olan çok az genç var.

PMC gerçekten çok potansiyelli bir ekip yakaladı, inşallah iyi değerlendirirler. Patron için bir şey söylemeye gerek yok, yakaladığı ivme sayesinde adam melodik olarak her parçasında üstüne koyuyor.

Tankurt Manas – Ben Şimdi; 8/10

Tankurt Manas’ın işi ise çok samimi bir iş olmuş. Adamın kötü parçaları hit olurken, güzel parçaları neden hit olmaz anlamıyorum, bu kadar sert vokale rağmen nakaratı alçak tonda okuması takdire şayan.

Asil – Asi; 9-10

Asil’in Asi isimli işi ise tamamen harikulade olmuş. Bir rapçide ne olması gerekiyorsa adamda var. Şarkı içinde bu kadar çok Flow değiştirebilen ve hepsini bu kadar oturtturan Rapçi sayısı yok denecek kadar az. Bunun üstüne kelime oyunları ve müthiş bir nakarat eklenince, ortaya “Asi” gibi kaliteli bir iş çıkıyor.

Wiz Khalifa ft. Joe Young, Massaka & Al Pac – Get on My Grind; 8-10

Massaka’nın işi ise zaten güzel olan bir parçaya bir verse okumuş. Massaka’nın Verse’ünü beğendim, sadece daha sert bir iş beklerdim ama bu şekilde de iyi olmuş.

Lütfen Haftalık Gündem hakkındaki olumlu veya olumsuz, herhangi bir düşüncenizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu yazıyı sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz.

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Türkçe Rap