Türkçe Rap

Haftalık Gündem 2020 #1 – Boşver, Bir Fotoğrafın Rüyası, Bilmece

Haftalık Gündem 2020 #1 - Boşver, Bir Fotoğrafın Rüyası, Bilmece

Evet arkadaşlar haftalık gündem yazımızda yine cuma günü çıkan parçalar var. Bu hafta geçen haftalara göre az parça çıksa da, çıkan birkaç parçayı değerlendirelim ve puanlayalım.

Araf Ft. Sokrat – Boşver: 5/10

Araf ve Sokrat’ın “Bilmece” parçası çok arada bir parça olmuş. Eğlenceli bir şey yapayım demişler ama Sokrat gibi karanlık müziğin babası olan bir adam ile uyuşmamış bence. Şunu da eklemek gerekirse,Sokrat kendini inanılmaz geliştirdi,bundan 5 yıl önceki Sokrat ST ile arasında inanılmaz fark var.

Sonic06 & Şiirbaz – Bir Fotoğrafın Rüyası: 4/10

Sonic06’nın iki parçalık E.P’si beklediğimin altında kaldı. Hikaye tarzı işler ülkemizde az ve öz oluyor genellikle ama ilk defa tutmadım. Sonic06’yı ilk defa dinliyorum potansiyel var ama bu tarz ağır kaçmış gibi. E.P’nin prodüktörlüğünü Şiirbaz üstlenmiş. Parçaların konseptine bakınca,daha farklı ruha dokunan beatler beklerdim ama kulak tırmalıyor. Bence mix konusunda bir sıkıntı yaşadılar.

Velet – Leyla: 6/10

Velet’in “Leyla” işi ise beklediğimin üstünde oldu. İlk patladığı zaman Velet piyasaya inanılmaz bir soluk getirdi. Her çıkardığı parçada,üstüne koyuyordu ama belli zaman sonra tekrara düşmeye başladı. Ama Leyla işi o patladığı zamanlardaki işlerine beziyor. Şarkıdaki flowu gerçekten güzel olmuş ve bu sefer eleştirildiği gibi bilmece gibi yapmamış.

Son olarak şunu söylemek istiyorum. Şarkı Afro Trap formatında. Normalde Trap Afro’ya göre daha Hip Hop bir konsept. Ama bizim Mc’lerimiz zannımca Afrotrap de daha başarılı işler çıkarıyor.

Uğur Ersöz Ft. Ados – Bilmece: 7/10

Son olarak Uğur Ersöz ve Ados’un “Bilmece” işine değineyim. Öncelikle şunu söylemek istiyorum,ben kendimi bildim bileli Ados’un her çıkardığı işte bir pr sıkıntısı oluyor. Dinlenme olayını geçtim ama kimsenin Ados’un parça çıkardığından haberi yok.

Şarkıya gelirsek öncelikle albümün prodüktörü Aşıl’ı tebrik ederim. Sonunda birileri bizim enstrümanlarımız hatırladı. Uğur Ersöz’ü bu parça ile tanıdım ve başarılı buldum doğru düet seçimi olmuş onun adına. Ados’un “Sepya” dönemindeki halini andırıyor flowu ve heyecanı. Ados zaten piyasanın kültlerinden, bu tarzda ne yapsa zaten belli bir seviyenin üstünde olacak. Tek eleştireceğim kısım keşke Uğur Ersöz kadar heyecanlı okusaydı.

2020’deki ilk Haftalık Gündem yazımızın sonuna geldik. Önümüzdeki hafta görüşmek üzere.

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Türkçe Rap