Haftalık Gündem 2020 #2 – Gözlerin Görmeden, Benzeri Yok

Evet arkadaşlar bir Cuma günü ve yine Haftalık Gündem zamanı. Bu hafta gerçekten çok başarılı işler dinledik. Haftalık Gündem yazımızda yorum ve puanlamaya hızlıca geçiş yapalım.

Allame – Gözlerin Görmeden: 8/10

Son iki işinden sonra,kendi seviyesine yakın bir iş yapmış Allame. Rap’in matematiğini belli bir seviyede yapan herkes ister istemez kendini dinletiyor. Allame’de bu isimlerden biri,şarkıda yakaladığı ve kullandığı farklı flowları beğendim. Tek eksik bulduğum kısım,klasik Allame heyecanının altında olmuş ve Beat biraz daha güzel olabilirdi.

Sir-Dav & Defkhan – Benzeri Yok 3: 9/10

Benim şöyle bir mottom var: bir düette Defkhan varsa ve diğer isim Defkhan’ın yanında sırıtmıyorsa o parça dinlenir. Sir-Dav sırıtmamayı bırak, neredeyse Defkhan seviyesinde okumuş. “Pisi pisi gel, Gucci Gucci gang” kısmı çok güzel olmuş. Defkhan’a gelirsek bu ülkede rap konusunda çıkılacak son seviye. Gerçekten inanılmaz bir adam. Tek yorum yapacağım kısım nakarattaki nağmeli okuduğu kısım, müthiş olmuş.

Bir parantez de Dirty’ye açmak istiyorum. Piyasadaki çok Underrated prodüktörlerden. Bence Defkhan’ın flow konusunda akıl almaz başarısında Dirty ile uyumunun önemli bir payı var. Cidden Battle bir altyapı yapılacaksa kapısı çalınacak ilk adamlardan.

Olvi & Goko – 360 EP: 8/10

Dinlediğim parçalar arasında en az beklentiye girdiğim çalışma idi 360 isimli EP. Bu EP Yabadabadu ve Para Nerde adlı iki parçadan oluşuyor. İlk parçaya gelirsek cidden bu çocukta değişik bir hava var. Şarkı içinde en az 4 kere flow değiştiriyor. Sesini bu yaşta bu kadar iyi kullanması gerçekten takdire şayan.

İkinci parçaya gelirsek bu parça ilk parça gibi deneysel değil daha net bir parça olmuş. İlk parça kadar beğendim ama bu parçada Olvi’nin Rhyme yeteneği hoşuma gitti cidden şarkıya kafa yorulmuş. İkinci parçada beni en çok saran olay ise Autotune kullanımı oldu. Bu kadar güzel şekil Autotune oturtan çok az MC var ülkede.

Son olarak 2 parçanın da prodüktörü Goko’ya gelirsek, Olvi’nin ses rengine uygun iki tane güzel Beat yapmış bir prodüktör için başarılı bir olay. Tek beğenmediğim kısım ilk parçanın nakaratın sonunda çalan keman kısmı oldu.

Gabri – Meşru: 3/10

Maalesef olmamış. Trap altyapıya bu tarz sert vokalli bir iş beni sarmadı. Bu altyapıya daha güzel bir verse okunabilirdi. Birkaç yerde rhyme kaçırması da beni şarkıdan soğuttu diyebilirim. Kendisine başarılar diliyorum, yolu açık olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu içerik korunmaktadır!