Haftalık Gündem 2020 #20 – Güneş Işıkları, Paylaş

Bu hafta yine çok fazla iş çıktı. Buna rağmen benim için vasat üstü bir hafta oldu. Haftalık Gündem değerlendirmesine geçersem;

Sansar Salvo – Güneş Işıkları; 7/10 

Uzun zaman sonra beğendiğim bir Sansar işi oldu. Bu tarz altyapılar üzerinde temiz Flow duymak hoş ve kaliteli oluyor. Sansar’da Flow olarak zaten kendini kanıtlamış bir adam. Yine sesteş kafiyelere devam etse de, bu sefer çok kötü gelmedi bana. Bunun sebebi hikaye vari bir parça olması ve damar, pozitif bir Beat’e okuması ile ilintili olduğunu düşünüyorum. Şarkıda eleştireceğim tek kısım nakarat oldu. Hala “sende-benden, bizden-ikimizden” kafiyeleri ile nakarat yapılması bence kalite düşürücü bir detay.

Deeperise & Patron & Yaprak Çamlıca – Unut Geçmişi; 8/10

Patron sonunda yıllardır yaptığı Rap müziği tekrardan hatırladı. Yani şarkıya kafa sesi ile başlayıp şarkının ilerleyen kısmında, bağırarak okuması gına getirmişti. Legacy albümünden beri 0 estetik ile şarkı yayınlıyor. Ama bu parçada duyguyu çok güzel vermiş. Yani klasikleşmiş duygusal Patron şarkıları havasını vermiş. Altyapıda çok fazla bunu uygun bir altyapı olunca iyi değerlendirmiş.

İlginizi Çekebilir: Joe Young Röportajı – Merak Edilenleri Joe Young’a Sorduk!

Velet & 6iant – Alev; 1/10

Şarkıda aldığım hava eksiksiz şu. Hani her okulda, İstiklal Marşı’nı gür sesle duygusal ağlar gibi okuyanlar olur ya. Velet’in Verse’ünün onlardan bir farkı yok. Yani amaç ne gerçekten çözemedim, ya normal oku işte, neden garip garip şeyler deniyorsun. Onu geçtim kimse seni sırf Autotune kullandın diye daha fazla dinlemeyecek. Artık şu kafalardan vazgeçin. Yani hem kötü hem yüksek tonda kullanılmış, ayrıca vokali ve Flow’u bence iyi bir mc Velet.

Lider – Paylaş; 8/10

Yukarıda Velet için dediğim şeylerin tam tersi Lider için geçerli. Yani Autotune anca bu kadar iyi kullanılır. Vokal bu kadar iyi oturtulur. Flow değişimleri de şahane. Yani bu altyapı ne istiyorsa verilmiş. Güzel iş.

Ayaz – Yanlış Yanıt; 4/10

Slow ve ritmik bir iş olmuş. Yani bu işler çok yüksek bir tonda olmayınca ben duyguyu tam olarak alamıyorum. Ayaz güzel bir hava yakalamış,hoş olmuş. Ama teknik ve lirikal anlamda beni çok yakalamadı.

Lütfen bu Haftalık Gündem yazısı hakkındaki olumlu veya olumsuz, herhangi bir düşüncenizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu Haftalık Gündem yazısını sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu içerik korunmaktadır!