Haftalık Gündem 2020 #28 – Boş, Kara Toprak

Genel olarak vasat ve az işin çıktığı bir hafta oldu. Aralarından bir tık sıyrılan işler olsa da, genelde çoğu işi beğenmedim. Haftalık Gündem değerlendirmesine geçersem;

Maho G & Contra & Anıl Piyancı – Boş; 2/10

Değerlendirmek için olmasa dinlemezdim, muhtemelen ikinciye dönmeyeceğim. Benim dinlediğim en kötü Contra nakaratı, yani daha basit bir nakarat yazdığını ben hatırlamıyorum. Parçaya kötü nakarat ile girince, zaten ister istemez beklenti azalıyor. Verse’ler sıfır anlam yani ben bu parçanın amacını cidden çözemedim.

Eğlenceli bir şey yapın ama, ne olduğu belli olmayan işler yapmayın, bu işin ne olduğu belli değil. Sırf Maho G’nin PR çalışması için yapılmış bir parça, ruhu olmayan işlere katlanılmıyor. Tek beğendiğim olay Maho G teknik anlamda farkını göstermiş, verse lirikal açıdan çok vasat ama teknik anlamda fena değil.

İlginizi Çekebilir: Aspova Matrix Blue Albümü Yayınlandı

Sehabe x Ressira – 12; 3/10

Sehabe gerçekten kazara Rapçi olmuş imajı veriyor. Yani bu kadar basit söz yazımı olabilir mi? Baba sen 10 yıla aşkındır bu piyasada bir şekilde tanınan bir adamsın, hiç kendini nasıl geliştiremedin. Harika bir Beat yapmışsın, ne kadar Afro Trap(pop) soslu olsa da, tamamen öyle değil Dancehall tarzında. Biraz üzerine düşsen flow konusunda olsun, inişler çıkışlar doğru olsun hit potansiyelli bir iş ortaya çıkacak. Ama sen “hepimiz forvetiz bizde defans yok” kafasındasın. Bir de komik olan parçada kendi çapında piyasa eleştirisi yapmaya çalışman. Baba zorlama istersen ya. Ressira’nın Verse’ü fena olmamış, yani konsept içinde güzel durmuş, ama tek düze olduğu için çok yükselmedim.

Şiir – Dürüst Bi Başlangıç; 8/10

Lirikal anlamda derdi olan sanatçılar baş tacıdır. Bazı tutumlarını sevmesemd e Şiir bir şeyler anlatma derdi olan, piyasadaki az adamlardan biri. Parçada yine bahsettiği konular ve hikayeleştirilmiş anlatımı gerçekten güzel. Özellikle “üç çocuk ister devletin, başarı ister ailen. Başkalarının fikriyle dolar, iki odalık dairen” Gerçekten ülke açısından efsane bir tanımlama. Parça açısından beğenmediğim tek kısım altyapı biraz basit gibi geldi. Yani sözler ön planda ama altyapı ile beraber o hava oluşmuyor bende.

Deeperise & Cem Adrian & Şanışer – Kara Toprak; 5/10

Daha remix vari bir iş olmuş. Yani ben Şanışer’den iki tane canavar gibi Verse bekliyordum, Cem Adrian da Aşık Veysel’in efsane şaheserini güzelce seslendirir diye düşünmüştüm. Ama çok kısa tutulmuş sözler. Verse fena olmamış ama, son 4-5 parçasında olduğu gibi kendi çıkardığı çıtanın altında eziliyor Şer. Bu bizim MC’lerimizin genel problemi. Bunun için bence bir müddet üretmeyip, yeni bir albüm ile gelmesi daha sağlıklı olabilir kendisi açısından. Bu arada altyapı harika, sadece dinlenebilecek bir iş.

Lütfen bu Haftalık Gündem yazısı hakkındaki olumlu veya olumsuz, herhangi bir düşüncenizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu Haftalık Gündem yazısını sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu içerik korunmaktadır!