Türkçe Rap

Haftalık Gündem 2020 #4 Hezeyan, Karabasan, Seni Sevmiyorum

Haftalık Gündem 2020 #4 Hezeyan, Karabasan, Seni Sevmiyorum

Evet arkadaşlar yine bir Cuma günü akşamı, yine şarkılar paylaşıldı ve yine Haftalık Gündem yazımız ile sizlerleyiz. Mc’ler yine bize işler sundu, bence verimli bir gündü. Değerlendirmeye geçersek;

Sansar Salvo Ft. Can Kazaz – Hezeyan: 8/10

İlk dinlediğinizde yakalayamayabilirsiniz ama birkaç kez dinledikten sonra olmuş diyeceksiniz. Öncelikle altyapıyı kim yaptıysa ellerine sağlık, ilk defa bir rap parçasında elektrogitar duyuyorum ve inanılmaz beğendim. Sansar maalesef bir dönem öyle bir seviyeye çıktı ki hala o seviyenin altında eziliyor.

Son yıllarda hit olan “Dum Taka Dum” ve “Yarın Ölümü Beklemek Yerine” şarkıları dışında çok güzel diyebileceğim işi maalesef az. Ama bu iş onların seviyesine yakın bir iş, özellikle Flow ve değişimi enfes. Keşke kafiye için saçma söz yazma hastalığından vazgeçse ama kurtuluşu yok herhalde uzun zamandır böyle. Velhasıl ben parçayı Playlist’ime aldım, başarılı.

Melis Güven Ft. No.1 – Karabasan: 4/10

Fazla orta yollu bir iş olmuş. Zaten proje No.1’den çok Melis Güven projesi olmuş. Can abinin popülaritesi kullanılmış. Ama böyle işler bence samimi olmuyor, üstüne üstlük No.1’e en son yapacağı şeyi yaptırıp nağme yaptırmışlar. Anlamadığım bayağı prodüksiyonlu bir klip olmuş, bu tarz bir iş için anlam veremedim. Can abiden daha iyi ve depresif işler bekliyoruz.

Kezzo – Gidesin Gelir: 7/10

Bir Mc için en zor şey lirikal istikrarını uzun yollar devam ettirebilmek. Kezzo bu konuda çok başarılı ilerliyor, ilk dinlediğim Kezzo ne ise bugün dinlediğim adam aynı. Her parçasında kendinden bir şey buluyorsun. Ayrıca protest söylemler isabetli olmuş. Nakarat zaten şelale, epey iyi bir proje olmuş.

Zen-G – İskender: 3/10

Cidden fiyasko. Zen-G’nin herhangi bir işine bunu diyeceğimi düşünmüyordum ama olay bu. Abi kendine has stili olan az adamlardan birisin neden böyle özenti işlere giriyorsun. Kullandığı sert vokal gerçekten yakışmamış, Flow’unun üstünü kapatmış, kulak tırmalıyor. Ayrıca lirikal açıdan dinlediğim en anlamsız Zen-G işi olabilir.

Albüm için umutluyum ama çıkış parçası için bu parçası bunu seçmesi inanılmaz bir stratejik hata olmuş.

Patron – Seni Sevmiyorum: 2/10

Abi lütfen biri sana desin sesin kötü. Hani Hit olan parçalarında nasıl güzel Autotune kullanıyorsun ya bunda neden kullanmadın? Neden bu atanamamış Eypio tavırları. Şarkı inanılmaz heyecansız olmuş. Patron’u Patron yapan en önemli olay heyecanı ama bu parçada heyecanın H’si bile yok. 2 puanı Beat’e veriyorum, Astral yine yanıltmadı. Dünya çapında tanınacak potansiyel var bu çocukta inşallah böyle parçalar ile harcanmaz.

Lütfen Haftalık Gündem yazımız olumlu veya olumsuz, herhangi bir düşüncenizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu yazıyı sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz.

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Türkçe Rap