Haftalık Gündem 2020 #43 - Bulutlarda, Teslim Olma
Türkçe Rap

Haftalık Gündem 2020 #43 – Bulutlarda, Teslim Olma

Senenin sonuna gelirken iyice vasat işler dinlemeye başlamıştık, bu hafta geçmiş haftalara nazaran daha başarılı geçti diyebilirim. Hızlıca Haftalık Gündem değerlendirmesine geçersem;

Ati242 – Bulutlarda; 6/10

Öncelikle artwork’ü görünce epey heyecanlandım. Çok farklı ve güzel bir kapak çalışması olmuş. Az buçuk şarkı konsepti belliydi. Şarkı girişi ve vokali, kullandığı tiz kafa sesi çok güzel bir ambiyans oluşturmuş. Ama sonrası klasik vokaline dönünce, şarkıyı batırmış. O ambiyansla gitseydi, bence çok iyi bir iş ortaya çıkardı. Çok kaliteli ve atmosferik altyapı yanlış flow sebebiyle harcanmış.

Sokrat & Ozbi – Teslim Olma; 5/10

Genel olarak dinlenmeyecek bir iş diyemem, ama muhtemelen ikisinin de son 30 şarkısından farksız değil. Ozbi vokal olarak çok farklı şeyler deniyor, ama lirikal olarak neredeyse hiçbir farklılık göremiyorum. Buda dinleyici olarak, şahsen benim dinlemem için bir sebep sunmuyor. Bahsettikleri şeyleri yanlış bulmuyorum veya anlatım biçimlerinde de bir sıkıntı yok, lakin farklılık şart.

İmpala – Suratını Gizle; 8/10

Hala kendi samimiyetini koruyup iş yapabilen ender insanlardan biri, İmpala. Stream derdi olmadan, içinden geldiği gibi üstüne düşünerek söz yazımı yapıldığı parçaların hâla yazılması Türkçe Rap adına umudumu kaybetmem adına sevindirici. Kendi adıma parçanın tek handikabı, çok pozitif bu bana çok hitap etmiyor, ama hitap eden kişiler için lirikal anlamda başarılı bir iş.

Stap – Şaraplar Ve Silahlar Maxi Single; 7/10

Benim için bu senenin en büyük hayal kırıklığı Stap’in EP’si idi. Birçok açıdan vasat bulmuştum. O yüzden bu işi için bir tık ön yargıdaydım, ama “İşporta Holding” seviyesine yakın işler dinletti bize bu sefer.

İlginizi Çekebilir: Bege, Begefendi albümünün şarkı listesini paylaştı

İlk parça “Şaraplar Ve Silahlar” okuyuş ve verdiği hava açısından gayet güzel. Tek sıkıntısı çok tekrar ve bayıcı olması, farklı flowlar denemeli artık Stap. Tabanca parçası ise, lirikal açıdan en iyi Stap parçalarından. Parçanın tabanca mottosu ile ilerlemesi gerçekten epey hoş.

Parçanın tek falsosu düet seçimi. Gerçekten harika bir Stap Verse’ünden sonra, inanılmaz kötü bir UUR Verse’ü dinlemek modumu düşürdü. Tek okusa veya doğru bir düet seçimi olsaydı “Nolur’dan” sonra en iyi Stap parçası diyebilirdim.

Lütfen sizler ile buluşturduğumuz Haftalık Gündem yazısı hakkındaki olumlu veya olumsuz, herhangi bir düşüncenizi yazımızın sonunda yer alan yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu Haftalık Gündem yazısını sosyal medya hesaplarınız üzerinden arkadaşlarınız ile paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

More in:Türkçe Rap

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir