Haftalık Gündem 2020 #44 - Üç Haftalık Kiev Turu, Dua, Neye
Türkçe Rap

Haftalık Gündem 2020 #44 – Üç Haftalık Kiev Turu, Dua, Neye

2020’nin sonlarına doğru bence Türkçe Rap adına en iyi birkaç haftadan biri geçti. Tekliler ortalama olsa da çıkan albümler standardı yükseltti. Haftalık Gündem değerlendirmesine geçersem;

Sansar Salvo & Sorgu – Üç Haftalık Kiev Turu; 7/10

Öncelikle beat Sansar’ın girişte dediği gibi gayet kıyak. Sansar’dan ziyade Sorgu’nun vokal ve lirikal matematiğine gayet uygun, tam Storytelling havası. Sansar’ın parça girişini ve Flow’unu çok beğendim. Ama lirikal olarak son 78 işi gibi anlamsız ve sesteş kafiyeler mevcut.

Sonuçta bir tık farklı olması bile mutlu ediyor. Ben Sansar’dan ziyade, Sorgu’nun Verse’ünü daha çok beğendim. Kariyer referansları kullanması ve Storytelling havasını dibine kadar vermesini epey başarılı buldum. Gayet dinlenilecek bir iş olmuş.

Allame & Harun Adil & Ahmet Üstüner – Efsane; 5/10

Parçadan ne bekliyorsam aldım. Lirikal olarak başarılı ve sağlam Punchline’lar. Ama bu üçlü muhtemelen son 38 parçalarında aynısını yaptı. İlla bambaşka bir şey yapmalarını istemiyorum, ama lirikal ve flow olarak, daha farklı şeyler dinlemek istiyor insan.

İlginizi Çekebilir: Spotify günlük ve haftalık abonelik sistemleri üzerinde çalışıyor

Güneş & Uzi – Dua; 7/10

Bu hafta en az beklentiye girdiğim işti, hatta dinlemeyi bile düşünmüyordum. Ama epey yanılmışım, özellikle Güneş’in kısmı ve ses rengini epey beğendim. Piyasada bu artan RNB vokalist olayı şahsen hoşuma gidiyor, Güneş de bence bu isimlerden olma yolunda emin bir adım atmış. Uzi’nin Verse söz yazımı ve kafiye olarak epey başarısız olsa da, bu Beat üzerinde güzel bir ritim bulmuş. Bir parantez de Segah’a açmak istiyorum. Gerçekten yaptığı çoğu altyapı piyasa üstü oluyor, o da bu konuda epey emin adımlarla gidiyor.

Kardiyak – Neye; 8/10

Ne yönden değerlendirirsek değerlendirelim, çok başarılı bir sanatçı Kardiyak. Yani hala yeni şu yeni bu gibi anılması bence komik ve yanlış. Çünkü bu kadar, özgün ve farklı bir müzik yapan mc bence piyasada yok. Bu parçada ki ses rengi, değiştirdiği çokça flowları ve kafiye matematiği ile fark yaratmış. Bir tık daha akılda kalıcı ve şarkıyla uyumlu bir nakarat olsaymış, çok daha başarılı bir iş olacakmış.

Lütfen sizler ile buluşturduğumuz Haftalık Gündem yazısı hakkındaki olumlu veya olumsuz, herhangi bir düşüncenizi yazımızın sonunda yer alan yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu Haftalık Gündem yazısını sosyal medya hesaplarınız üzerinden arkadaşlarınız ile paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

More in:Türkçe Rap

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir