Haftalık Gündem 2020 #5 – Yanyol Pt.1, Beni Deneme

Evet dostlar, yeni Cuma ve Haftalık Gündem günü şarkılar su gibi geldi. Şarkıların çoğu ortalama üstündeydi. Kötü parçalar olmasına rağmen özellikle Vio’nun EP’si çıtayı epey yukarı çekti. Değerlendirmeye geçersek;

Vio – Yanyol Pt.1: 10/10

Gerçekten nereden başlanır, ne denir bilemiyorum. Son zamanlarda dinlediğim en anlamlı albüm. Özellikle Ceza ile olan “Yanyol” parçası beni aldı götürdü, en son Ceza’yı bu kadar samimi olarak Rap Star albümünde gördüm, yüreğine sağlık abim.

Bu EP’de kesinlikle anladım ki Vio MOB’deki arkadaşlardan da piyasadaki diğer genç rapçilerden de çok daha potansiyelli. Bu kadar flowa yatkın bir ses ve bunu çok iyi kullanmak o yaştaki bir çocuk için,akıl almaz bir olay. Ruhun şad olsun çocuk.

Bora Hışır Ft. Fro – Yine Yollar Var: 7/10

Cidden Fro beni inanılmaz şaşırtıyor. PMC etiketiyle yayınladığı ilk parçada gerçekten aşırı özenti gelmişti. Ama son iki parçasında gerçekten epey potansiyelli olduğunu gösterdi. Özellikle kafiye matematiği birçok mc’den çok daha iyi. Sesi nakaratlara da müthiş gidiyor. Bu tarz parçaların devamını bekliyoruz.

Şarkıdaki diğer isim Bora Hışır ise bana epey tek düze geldi. Fro tek başına taşımış parçayı, bir parantez de şarkının müziğini yapan Efe Can’a açmak istiyorum. Kendisi Kırgın Adımlar ve bu parçanın Beatmaker’ı. Cidden çok damar iki beat yapmış, yüreğe dokunuyor. PMC bünyesinde çok iyi mc ve beatmaker var, inşallah Patron geçmişteki gibi yetenekleri harcamaz.

Taki – Beni Deneme: 6/10

Taki keşke biraz daha üretken olsa. Teknik ve lirikal açıdan üst sıralara oynayacak bir mc. Bu parçada daha soft, daha rahat bir şarkı yapmış. İlk dinlediğimde yadırgadım ama, birkaç kez dinledikten sonra fena olamamış dedim. Özellikle ikinci Verse’de klasik Taki lirikalitesini yakalamış. Daha heyecanlı ve bir tık hareketli olsa,epey sağlam bir iş çıkarmış ama bu Halife dinletir kendini.

Muşta – Benim Zararım Kendime: 3/10

Cidden hiç umudum yoktu. Şarkıdan herhangi bir şey beklemiyordum. Çıkacağının gördüm ve dinlemiş bulundum, bence siz yapmayın. Cidden lirikal açıdan epey zayıf bir mc Muşta. Ritim konusunda da epey sıkıntıları var. Şarkıda tek beğendiğim kısım nakarat oldu, kadın vokalin epey iyi sesi var.

Lütfen Haftalık Gündem yazımız olumlu veya olumsuz, herhangi bir düşüncenizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu yazıyı sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir