Türkçe Rap

Haftalık Gündem 2021 #1 – Toprak, Düş, Xanax

Haftalık Gündem 2021 #1 – Toprak, Düş, Xanax
Haftalık Gündem 2021 #1 – Toprak, Düş, Xanax

2021 yılında Türkçe Rap adına geçen ilk adam akıllı hafta diyebilirim. Çok sönük başlamıştı 2021, bu hafta o olayı bence kırdı. Umarım müzik anlamında daha iyi haftalar geçiririz. Hızlıca 2021 yılındaki ilk Haftalık Gündem değerlendirmemize geçelim.

Allame – Toprak; 7/10

Öncelikle klip konusunda bu projede emeği geçen herkesin eline sağlık. Piyasanın çok üstünde bir klip sundular bize. Altyapı konusunda da aynısını düşünüyorum. Epey atmosferik bir Beat hazırlamış Allame. Bu kadar unsur olunca, ister istemez göz kamaştırıyor proje.

Ama büyük bir kusur var, parçanın et mi balık mı tavuk mu olduğu belli değil. Daha nağme üzerinden giden bir iş, aşk parçası olarak PR edildi ama sözler daha içsel ve kafada konsept, Verse’ler ile çok fazla örtüşmüyor. Daha çizgisi belli lirikal bir iş dinleseydik, harika bir iş olacakmış.

Anıl Piyancı – Düş; 4/10

Harika bir Beat, bence çok hoş bir vokal ve Piyancı bu vokali bence çok iyi kullanıyor. Ama piyasada bu kadar önemli bir yere sahip bir mc ve bence iyi bir kariyeri olan bir adamın, teknik anlamda bu kadar vasat olması bence büyük bir handikap. Nerdeyse 10 senedir aynı kafiye ve Flow ile iş yapıyor. Güzel bir altyapı, güzel bir konsept, geçmiş referansları olan güzel bir klip. Totalde teknik vasat olunca parça bir anlam ifade etmiyor maalesef.

Emboli – Xanax; 7/10

Benim için genç Mc’ler arasında en potansiyelli ve beni en çok heyecanlandıran isim Emboli. Parçada zaman zaman bunun çok güzel hakkını vermiş, özellikle 2.Verse’ü şahane olmuş.

Emboli genel olarak şarkı içinde değişen performansını ayarlarsa cidden ele avuca sığmayan bir MC olacak ki şu hali bile piyasada üst sıralara oynuyor. Parçaya eksi yazan unsursalar bence nakarat ve ilk verse nakarat bağlantısının uyumsuz olması. Onun dışında gayet güzel bir iş.

İmpala – Yabancı; 8/10

Piyasada kendime en yakın hissettiğim 3-5 adamdan biri İmpala, kendi has dinleyicisi için de muhtemelen bu olay geçerli. Adam bıkmadan usanmadan hala mesaj verme odaklı işler yapıyor çok büyük saygı duyuyorum. Özellikle 2.Verse’deki içsel sözler beni çok etkiledi. Ayrıca sadece belli flow ve temada kalmamış bu işte, diğer parçalarından farklı bir atmosferde bu işi. Benim en beğendiğim kısım kesinlikle nakarat oldu. İmpala’nın sesini ortalama olarak görürdüm ama cidden sesini nakaratta mükemmel kullanmış.

No.1 – Harikalar Diyarında 2; 6/10

Albümünü en çok beklediğim Mc olabilir No.1. Bu parçayı da albüm öncesi Hype için saldığını düşünürsek, aynı heyecanım bu parça için de geçerliydi.

Hiç beklemediğim bir iş geldi No.1’den. Bu kadar gaz bir iş beklemiyordum, özellikle 2.Verse’deki değişimi çok iyi olmuş. Albüm öncesi beni heyecanlandırdı. Ama parça maalesef devamlı dinlenecek bir iş değil, o yönden bir tık basit geldi bana. Albümü merakla bekliyorum.

Haftalık Gündem serimiz hakkındaki olumlu veya olumsuz, herhangi bir düşüncenizi yazımızın sonunda yer alan yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın.

İlginizi Çekebilir:

Free Beat indirme siteleri! Free Beat nasıl indirilir?

Hip Hop konulu film arayanlar için listeledik! En iyi Rap filmleri

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Türkçe Rap