Haftalık Gündem 2021 #2 – Beni Vur, Gelecek İstasyon Mars
Haftalık Gündem 2021 #2 – Beni Vur, Gelecek İstasyon Mars
Türkçe Rap

Haftalık Gündem 2021 #2 – Beni Vur, Gelecek İstasyon Mars

Çıkan albümleri saymazsak tekli olarak son zamanlarda en az iş çıkan hafta olabilir. Çıkan işlerin genelini beğendim diyebilirim. Haftalık Gündem değerlendirmesine geçersem;

XİR – Gelecek İstasyon Mars; 8/10

Normalde Xir’in vokalini çok fazla seven biri değilim. Ama Drill Sound’unda iş yapan isimler arasında benim vokalini bu janraya en çok yakıştırdığım isim Xir oldu. Teknik anlamda da bunu destekleyince gayet dinlenilir bir iş ortaya çıkıyor. Parçanın tek handikabı bence devamlılığı çok olacak bir parça gibi gelmedi bana.

Asil – Beni Vur; 6/10

Asil’den çok fazla beklemediğim türde bir iş oldu. Bu tarz yeni şeyler denemesi güzel mesele. Tekniğiyle ön plana çıkan bir Mc’nin nağme temelli bir iş yapması benim hoşuma gitti, beat ile beraberde okuyuş biçimi bence uyumlu olmuş. Parçada beğenmediğim kısım verse ve nakaratın cidden bağlantısız olması. Ayrıca Autotune kullanımı daha iyi olabilirdi. Ayrıca çok güzel bir verse okuduktan sonra, çoğu parçasında yaptığı gibi flow değişikliğine gitseydi bence çok daha güzel bir iş ortaya çıkardı.

Mirac v Sitem Depresif – Sitemin Duan Olsun 2; 10/10

Cidden beni çok farklı hissettiren bir iş oldu. Hiç beklemiyordum bu parçanın 2.partının çıkacağını. Türkçe Rap’i ilk dinlediğim dönemde en fazla dinlediğim işlerden biri idi bu parçanın ilk versiyonu. Parça tam 2010’ların havasını yansıtan bir iş olmuş, bu soundları duymayalı epey zaman olmuştu. Özellikle Sitem’in verse gayet açıklayıcı, gayet anlatım temelli bir verse. Mirac da vokal ve nağme olarak gayet tamamlamış. Bu hafta en çok beğendiğim iş oldu.

Haftalık Gündem serimiz hakkındaki olumlu veya olumsuz, herhangi bir düşüncenizi yazımızın sonunda yer alan yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın.

İlginizi Çekebilir:

Free Beat indirme siteleri! Free Beat nasıl indirilir?

Hip Hop konulu film arayanlar için listeledik! En iyi Rap filmleri

Ne düşünüyorsunuz?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

More in:Türkçe Rap

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir