Haftalık Gündem 2021 #3 – Ruh, Benden Pas, Eyvah
Haftalık Gündem 2021 #3 – Ruh, Benden Pas, Eyvah
Türkçe Rap

Haftalık Gündem 2021 #3 – Ruh, Benden Pas, Eyvah

Bütün işlerin çok iyi olmasa da hepsinin belli seviyenin üstünde olduğu ve dinlenebilir işlerin çıktığı bir haftayı geride bıraktık. Haftalık Gündem değerlendirmesine geçiş yaparsam.

Keişan – İyiyim İyi; 7/10

Keişan’da inanılmaz kayda değer bir gelişim var. Keişan tabi ki 2 günlük Mc değil, belli bir kariyer referansı var. Ama o kadar rezil işten sonra, kendisinin öncü olduğu ve doğru bir metotta oluşturduğu tarzı mükemmel icra ediyor.

Özellikle vokali Dark Trap kafasına inanılmaz uygun ayrıca parçanın prodüksiyon kalitesi ve klip de bence çok başarılı. Handikap olarak görebileceğim konu söz yazımına biraz daha kafa yormalı daha akılda kalıcı ve uzun vadeli düşünmeli bence bu konuda.

Rota & Defkhan – Ruh; 8/10

Malum olayından sonra Rota dinlemiyorum, bence sineye çekilecek bir mevzu değil. Ama Defkhan’ın hatırına dinledim bu parçayı. Yani beklenti açısından bu ikiliden teknik kasılacak bir iş beklenirdi ve bence gayet beklentiyi karşılayan cinsten bir teknik performans vardı.

Özellikle Defkhan’ın Verse’ünü çok beğendim. Nağmeli okuyuşu da bu parçada güzel durmuş. Beğenmediğim kısım nakarat oldu. Bu parçaya daha gaz bir nakarat bence güzel olurdu.

İmpala – Benden Pas; 10/10

İmpala bu senenin bence açık ara en iyi giden ismi. Son zamanlarda çıkan işleri arasında bence falsosu yok. Bu parçada bence son zamanlarda çıkardığı en iyi iş. Özellikle söz yazımı ve parçalarında kullandığı kelimelere çok özen gösteriyor İmpala. Toplumda az kullanılan anlamı derin kelimeleri kullanırken aynı zamanda parça bütününde genel anlamdan ödün vermiyor. Üstüne kusursuz nakarat okuyunca, tadından yenmeyen bir iş ortaya çıkmış.

Aga B – Eyvah; 8/10

Tarz olarak bana çok fazla hitap etmese de bu adamın doğru yaptığı unsurlar epey fazla. Hiçbir parçasında neredeyse tekrara kaçmıyor. Lirikal anlamda da kendinden ödün vermiyor. Yine o standardı koruduğu bir iş olmuş. Özellikle ilk verse girişini bence çok iyi ve nakarata kadar kullandığı Flow’u çok beğendim. İkinci verse bence daha iyi olabilirmiş ama yine de çok başarılı bir iş.

Haftalık Gündem serimiz hakkındaki olumlu veya olumsuz, herhangi bir düşüncenizi yazımızın sonunda yer alan yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın.

İlginizi Çekebilir:

Free Beat indirme siteleri! Free Beat nasıl indirilir?

Hip Hop konulu film arayanlar için listeledik! En iyi Rap filmleri

Ne düşünüyorsunuz?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

More in:Türkçe Rap

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir