Haftalık Gündem 2021 #4 – Yanılma, Darda Kal, Boş
Haftalık Gündem 2021 #4 – Yanılma, Darda Kal, Boş
Türkçe Rap

Haftalık Gündem 2021 #4 – Yanılma, Darda Kal, Boş

Türkçe Rap iyice ortalama işlerle dolu bir hal almaya başladı. Albüm olarak güzel işler çıksa da, tekliler genel anlamda ortalama. Haftalık Gündem değerlendirmesine geçersem;

Velet & 6iant & Defkhan- Yanılma; 10/10

Aynı ekibin birkaç ay evvel yaptığı işi çok tutmamıştım, yine o şekil bir iş bekliyordum. Ama özellikle Velet olumlu anlamda epey yanılttı. Tekerleme yapmadığında fena mc değil aslında Velet. Defkhan da zaten uzun zaman sonra kendi standardına ulaşmış, özellikle nağmeli okuduğu kısım çok başarılı olmuş.

Nakaratta Velet ve Defkhan’ın Verse’lerine güzel bir köprü olmuş. Sound da melodik olup, Verse’ler de daha sert olunca güzel bir karmaşa olmuş ve o olay epey benim adıma dinlettirdi parçayı.

Aspova & Kamufle – Darda Kal; 5/10

Okuyuş biçimi olarak ikisinden de daha farklı ve Beat ile uyumlu bir şey yapmalarını bekliyordum. Aspova son albümde daha okuyuş biçimini RnB’den Rap’e doğru kaydırmaya çalışmıştı ve bence epey güzel olmuştu. Ama bu parçada çok tutmadım, Verse’ler lirikal anlamda başarılı ama daha farklı bir vokalle çok daha güzel bir parça olabilirmiş.

Sansar Salvo – Sen De Böyle Olmak İstiyorsun; 7/10

Valla uzun zaman sonra Sansar Salvo parçası dinlerken “oh be” dedim. Saçma sapan sesteş kafiyeler yok, aynı sözleri tekrarlamamış ve en önemlisi bir şey anlatmış.

Lirikal anlamda son yıllarda ki en başarılı işi Salvo’nun. Bir tık basite kaçmasa ve daha sağlam bir nakarat olsa nerdeyse prime Sansar performansı sergilemiş derdim. Umarım Sansar bu şekilde devam eder.

Bedo & Bora Hışır – Boş; 5/10

Bu hafta en çok beklentimin altında kalan iş oldu. Bu ikiliden çok damar bir iş bekliyordum, daha fazla hikaye vari bir iş oldu. Çok kötü olmasa da devamlı dinlenecek bir iş değil bence. Özellikle Bedo’nun Verse’ü bence çok fazla Beat ile uyumlu değil. Parçanın havası güzel ama devamlılığı olduğunu düşünmüyorum.

İmpala & Ceren Kaan – Palto; 8/10

Bu senenin açık ara en iyisi İmpala. Söz yazımına bu kadar önem veren isim pek kalmadı, lirikal olarak çıktığı seviye cidden mükemmel. Güzel de bir nakarat olunca cidden tadından yenmeyen bir iş olmuş. Beat’i bir tık yavan buldum ama İmpala ve Ceren Kaan’ın performansı tam gayet güzel parçada.

Haftalık Gündem serimiz hakkındaki olumlu veya olumsuz, herhangi bir düşüncenizi yazımızın sonunda yer alan yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın.

İlginizi Çekebilir:

Free Beat indirme siteleri! Free Beat nasıl indirilir?

Hip Hop konulu film arayanlar için listeledik! En iyi Rap filmleri

Ne düşünüyorsunuz?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

More in:Türkçe Rap

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir