Haftalık Gündem 2021 #5 – Kör, Bilirsin, Lanet
Haftalık Gündem 2021 #5 – Kör, Bilirsin, Lanet
Türkçe Rap

Haftalık Gündem 2021 #5 – Kör, Bilirsin, Lanet

Bu hafta Türkçe Rap adına son zamanların bence en kötü haftasıydı. 1-2 iş dışında elle tutulur hiçbir iş çıkmadı. Haftalık Gündem değerlendirmesine geçersem;

No1 & Melis Karaduman – Kör; 8/10

Bu haftanın namusunu kurtaran iş bence bu parça oldu. Eski No1 işlerinden biri olmuş, verdiği duygu damar havası gerçekten bu hafta en çok beğendiğim iş oldu. Nakaratı çok fazla beğenmediğim daha iyi bir nakarat olabilirmiş, onun dışında gerçekten harika bir iş. No1’in çıkacak albümünü fazlasıyla merak ediyorum.

Pars Ahnas & İmpala – Bilirsin; 8/10

Dinlediğim en iyi Pars Ahnas Verse’ü oldu. Bu beat’e en uygun vokali kullanmış, içten ve duyguyu tam veren bir vokal olmuş. Lirikal anlamda da çok başarılı buldum, üstüne harika bir nakaratla süslemiş.

İmpala’nın verse’ü de başarılı buldum. Pars’ın damar Verse’den sonra daha sakin vokalle girince gayet uyumlu olmuş.

Sefo, Tankurt Manas & Furkan Karakılıç – Beni Sevmon Mu; 0/10

Son zamanlarda çıkan en kötü iş. Beni bu hafta en çok hayal kırıklığına uğratan iş oldu. Normalde iki mc de sevdiğim isimler. Furkan Karakılıç da başarılı bir prodüktör. Ama muhtemelen stüdyoya girip nasıl en kötüsünü yaparız diye düşünüp çıkardılar bu parçayı. Şu şarkıyı yapamayacak insan yok bence, mc olmaya gerek yok.

Arda Gezer ft Şehinşah x Caner Özgür – Lanet; 4/10

Şehinşah’ın son albümünden bu yana kullandığı vokalini çok tutmuyorum. Bu parçada ki okuyuş biçimi anlaşılır ve düzgün değil bence. Teknik olarak gayet iyi ama, vokal bence anlaşılır değil. Caner Özgür’ün kısmını ve nakaratını beğenmedim.

Haftalık Gündem serimiz hakkındaki olumlu veya olumsuz, herhangi bir düşüncenizi yazımızın sonunda yer alan yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın.

İlginizi Çekebilir:

Free Beat indirme siteleri! Free Beat nasıl indirilir?

Hip Hop konulu film arayanlar için listeledik! En iyi Rap filmleri

Ne düşünüyorsunuz?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

More in:Türkçe Rap

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir