Türkçe Rap

Hayki Hakkında Suç Duyurusunda Bulunuldu!

Geçtiğimiz günlerde Patron ve Hayki arasında geçen tartışma giderek büyümüş ve 36 yaşındaki sanatçı dini değerlere küfür etme noktasına kadar gelmişti. Atılan Tweet’lerin ardından sanatçıya oldukça sert tepkiler gelmeye başladı.

Bu tepkilerin devamı olarak Twitter’da #DinDüşmanıHayki isminde bir Hashtag(etiket) oluşturuldu ve bu etiket gece saatlerinde gündemde ilk sıraya oturdu. Aynı günü sabah saatlerinde ise sanatçının hayki34 kullanıcı isimli Twitter hesabına ulaşılamamaya başlandı.

Hayki Hakkında Suç Duyurusu Gecikmedi

Bu etiketin Twitter gündemine çıkmasının ardından ise sanatçı hakkında suç duyurusunda bulunulmaya başlandı. Twitter’da “Müdafaa-i islâm Derneği” isimli bir hesap, sabah saatlerinde Hayki hakkında suç duyurusunda bulunduğunu söyledi ve tutanağın fotoğrafını paylaştı.

Sanatçı tarafından hala bir açıklama yapılmazken, hakkında başka bir suç duyurusu yapılıp yapılmadığı bilinmiyor.

Ne Ceza Alabilir?

Türk Ceza Kanunu’nun 216’ıncı maddesine göre, halkın bir kesiminin dini değerlerini aşağılayan kişi altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılabilir. Ayrıca sanatçı bunu sosyal medya üzerinden binlerce takipçisi ile paylaştığı için alacağı ceza yarı oranına kadar arttırılabilecek.

Lütfen bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu haberi sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye erişmemize yardımcı olabilirsiniz.

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Türkçe Rap