Türkçe Rap

Hayki’den PMC’ye Telif Hamlesi

Hayki bu akşam saatlerinde attığı adım ile hem bulunduğu birçok şarkıyı YouTube üzerinden kaldırttı, hem de Türkçe rap dinleyicilerinin gündemine oturdu. Patron ile aralarının iyi olmadığı bilinen sanatçı 14 Temmuz’un son saatlerinde 8 şarkıyı telif hakkı talebi ile yayından kaldırttı.

Sanatçının YouTube üzerinden kaldırttığı şarkılar arasında PMC Cypher’ları, Onur Uğur ve Patron düetleri yer alıyor.

Bu adımın atılmasının ardından Patron “A Bitch Nigga” yazılı bir mesaj ile telif bildirimlerinin yer aldığı Mail’i Twitter hesabı üzerinden takipçileri ile paylaştı. Hayki ise bu durumda sessizliğini bozmadı.

8 videonun kaldırılmasının ardından PMC YouTube kanalından 6 milyon 700 binden daha fazla görüntülenme silindi. Kaldırılan şarkıların detaylı listesine aşağıda ulaşabilirsiniz.

Hayki Tarafından Kaldırılan Şarkılar

 • Hayki Ft. Patron, Fuat Ergin – Endüstri
 • PMC Cypher 2 – Saian, Patron, Hayki, DJ Geda
 • PMC Cypher 3 – Onur Uğur, Hayki, Patron, Allame
 • Hayki – Şampiyon
 • Onur Uğur Ft. Patron, Hayki – Kafamın İçine Doğru
 • Hayki Ft. Patron – Umut Sokağı
 • PMC Cypher 4 – Ayaz, Ados, Harun Adil, Allame, Onur Uğur, Patron, Hayki
 • Hayki Ft. Patron – Hayal Et

Lütfen bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu haberi sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye erişmemize yardımcı olabilirsiniz.

You may also like

4 Comments

 1. Tek kelime ile hayki tam bir o ….ç imiş

 2. Zamanında yapıp para ve dinleyici kazandığın işleri ego savaşlarında kaldırtmak çok saçma ve gereksiz bir davranış olmuş.

 3. Hayki ayıp ediyor küs olsan bile bunlar o zaman ki çalışmalar….

 4. Hayki karakter yoksun olduğunu bir kez daha ortaya koydu. Para için pmc yi satması patron’un kaybedecek ne kaldı siteminde özledim kanka demesine karşın Hayki’nin küstahça tavrı Hayki nin karaktersiz olduğunu ortaya koydu yazık be

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Türkçe Rap