Hip Hop Konulu 5 Belgesel

Bu videomuzda Hip Hop kültürünü konu alan belgeselleri listeliyoruz. İyi seyirler. Eğer videoyu beğendiyseniz lütfen beğenmeyi ve abone olmayı unutmayın.

1. Hip Hop’ın Hikayesi

Listemizin ilk belgeseli bizleri bir araya getiren kültürün tarihi anlatıyor. Hip Hop’ın Hikayesi isimli belgesel 2016 yılında yayına alındı. IMDB’de 8,4 puan alan belgesel, HipHop kültürünün doğuş tarihi olan 1970’lerden başlayıp günümüze kadar kültürün önemli isimleri ile röportajlar gerçekleştirilerek ilerliyor. Kanadalı rapçi ve yayıncı Shad tarafından yapılan belgesel toplamda 3 sezondan ve 12 bölümden oluşuyor. Bu belgeseli tüm Hip Hop severlerin izlemesini tavsiye ediyoruz.

2. Fresh: Hip Hop Moda Devrimi

Listemizin ikinci üyesinde Hip Hop kültürünün biraz daha içine giriş yapıyoruz. Orijinal adı Fresh Dressed olan belgesel Türkçede Fresh: HipHop Moda Devrimi olarak yer alıyor. Hip Hop’ın Hikayesi’nde kültüre genel olarak göz attıktan sonra Fresh’e geçip kültürün moda kısmına giriş yapıyoruz. Yine röportajlar ile ilerleyen belgeselde Pharrell Williams, Damon Dash, Karl Kani, Kanye West, Nasir Jones ve André Leon Talley gibi isimleri görebiliyoruz. 2015 tarihli belgesel 1 saat 30 dakika uzunluğunda.

3. Organized Noize: Hip Hop Öncüleri

Listeyi neredeyse yarıladık. Bu belgeselde Hip Hop dünyasının biraz daha iş tarafına göz atıyoruz. 2016 yılında yayınlanmış bu belgeselde Outkast, TLC ve Goodie Mob gibi grupların arkasındaki Organized Noize prodüksiyon şirketinin hikayesini anlatıyor. Belgeselde röportajları ile Andre 3000, Big Boi, Puff Daddy, Future, Ludacris, L.A. Reid, 2 Chainz gibi isimleri de görebiliyoruz.

4. Meydan Okuyanlar

Organized Noize’dan sonra yine HipHop dünyasının iş tarafından devam ediyoruz. Meydan Okuyanlar belgeselinde ana konu Dr.Dre ve Jimmy Lovine arasındaki işve arkadaşlık ilişkisine tanık oluyoruz. Bu 4 bölümden oluşan belgeselde Ice Cube, Kendrick Lamar, Eminem, Snoop Dogg ve Nas gibi efsaneleşmiş isimlerin röportajları da yer almakta.

5. Travis Scott: Look Mom I Can Fly

Beşinci ve son belgeselimiz olan Travis Scott: Bak Anne Uçuyorum(Türkçe okuyunca pek de anlamlı olmuyormuş) diğer 4 belgesel arasında en yakın tarihte yayınlanan. Son yılların en popüler ve genç sanatçılarından olan Travis Scott’ın Astroworld albümünü hazırlama sürecini ve bu süreçte hayatındaki diğer olayları konu alan belgesel Netflix üzerinden yayınlandı. 84 dakika uzunluğundaki belgeselde sanatçının kızı Stormi’yi de bolca görebiliyoruz.

Avatar

Yusufcan Aksu

2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir