PodcastTürkçe Rap

Hip Hop Konulu Türkçe Podcast’ler

Hip Hop Konulu Türkçe Podcast'ler

Özgür Hip Hop’tan herkese selamlar. Bizim de aralarında bulunduğumuz Hip Hop Konulu Türkçe Podcast’ler bizce hala kültürüm aç olduğu noktalardan biri. Biz de Türkçe Hip Hop Podcast’leri arayanlar için dinlediğimiz dört farklı program hakkında kısa kısa bahsettik.

Şehir ve Ritim

Şehir ve Ritim, Cenk Durlu tarafından hazırlanan ve sunulan, daha çok Hip Hop’ın kültür tarafına odaklanan bir Podcast programı. Medyapod isimli Podcast ağında yayınlanan bu projede 2020’nin Ocak ayı itibari ile 13 bölüm aşılmış durumda. Cenk Durlu ayrıca cenkdurlu.tumblr.com adresli Blog’unda kültüre dair yazılar yazmakta.

Özellikle Melih Can Kızmaz ile hazırlanan Toplum serisinde daha sosyolojik bir bakış açısı ile Hip Hop kültürüne temelde etkin eden olaylar ele alınıyor. Buraya tıklayarak Şehir ve Ritim’in Spotify sayfasına gidebilirsiniz.

G-Fam Podcast

G-Fam Podcast, Guerrilla Republik’in çıkardığı bir Podcast programı. Özellikle Türkiye’de yabancı dillerdeki Rapçi ve şarkılarını tanımada önemli bir yere sahip G, başarılı çevirilere imza atıyor. 30 bölümü aşan seride G, aklına takılan ve konuşmak istediği herhangi bir konudan bahsediyor.

Maalesef bu Podcast sadece YouTube üzerinden dinlenebiliyor. Buraya tıklayarak Guerrilla Republik YouTube kanalındaki oynatma listesine ulaşabilirsiniz.

Bence HipHop

Bence HipHop yaklaşık 2 yıllık bir Podcast serisi. Ekip daha önce Hipografi.com.tr isimli projeye imza atan ekibin üyelerinden geliyor. Ekip 34’ten fazla bölümde hem Türkçe Rap gündemindeki konuları hem de global gündemdeki konuları yorumluyor. Ayrıca albüm, şarkı ve film incelemeleri de Podcast konuları arasında yer alabiliyorlar.

İlk başta kendi YouTube kanalları üzerine yayınlanan bölümler, daha sonradan Zararı Sohbetler isimli kanalda yer almaya başladı. Buraya tıklayarak sadece YouTube üzerinde yayınlanan programa ulaşabilirsiniz.

Teypcast

Teypcast ise yine kültüre yazıları ile katkı sağlamış bir isim olan xalicam’dan geliyor. Kendi Blog sitesinde ve Flow Radyo üzerinde yazılar yazan xalicam, kısa süre önce Teypcast isimli bir Podcast serisine başladı.

Teypcast’te de yine bahsettiğimiz diğer Podcast’ler gibi belirli bir işleyiş yok. xalicam, Hip Hop kültürüne dair çoğu konuda içerik üretiyor. Daha ilk iki bölümü yayınlanan seriye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Hip Hop Konulu Türkçe Podcast’ler yazımız hakkındaki olumlu veya olumsuz, herhangi bir düşüncenizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu yazıyı sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz.

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Podcast