arama

İlk Milyarder Rapçi Jay-Z Oldu

Roc Nation'un kurucusu Jay-Z, milyar dolarlık bir servete ulaşan ilk Rapçi oldu.
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Yusufcan Aksu
  • BeğenmedimBeğendim
    Loading...

Forbes’un yaptığı açıklamaya göre dünyanın ilk milyarder Rap sanatçısının Jay-Z olduğu belirtildi. Amerika’da yayınlanan iş dergisi Forbes’in yayınladığı rapora göre 49 yaşındaki Rapçi’nin servetinin “en düşük tahminle 1 milyar dolara” ulaştığı belirtildi.

Pop müzik sanatçısı Beyonce ile evli olan Rapçi Jay-Z şu ana kadar 25 albüm ve 191 tekli yayınladı. Ayrıca sanatçı 6 farklı filmde de rol aldı ve onlarca Grammy Ödülü ve adaylığı mevcut.

Sabah’ın belirttiğine göre gerçek adı Shawn Corey Carter olan sanatçının Müzik sektöründe 75 milyon dolar, Armand de Brignac şampanya ve D’Usse konyak şirketlerinde 410 milyon dolar, Uber’de 70 milyon dolar, New York ve Los Angeles’ın popüler noktalarında mülkler, Tidal müzik servisinde 100 milyon dolar, 50 milyon dolarlık sanPopat koleksiyonu şeklinde geniş bir yatırım ağına sahip.

Lütfen bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu haberi sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye erişmemize yardımcı olabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER