İran’lı Rapçi Amir Tataloo İstanbul’da Gözaltına Alındı

Ülkesi İran’da kırmızı bültenle aranan rap müzik sanatçısı Amır Hosseın Maghsoudloo namı diğer Amir Tataloo, 28 Ocak 2020 Salı günü İstanbul’da gözaltına alındı. İstanbul’un Fatih ilçesinde emniyet ekipleri tarafından gözaltına alınan sanatçı uyuşturucu kullanmaya teşvik iddiasıyla İran’da kırmızı bülten ile aranıyordu.

Birgün’ün haberine göre Türkiye’ye 20 Temmuz 2019 tarihinde girdiği belirlenen İranlı rapçinin vize süresinin dolmasına rağmen, yasa dışı bir şekilde Türkiye’de kalmaya devam ettiği emniyet güçleri tarafından belirlendi.

24 Eylül 2019 tarihinden itibaren İnterpol tarafından kırmızı bültenle arandığı öğrenilen sanatçının emniyetteki işlemleri hala devam ediyor. 2003 yılından beri Rap müzik yaptığı belirtilen sanatçı Amir Tataloo ismi ile kariyerine devam etmekte.

Lütfen bu haber hakkındaki olumlu veya olumsuz, herhangi bir düşüncenizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu yazıyı sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz.

Avatar

Yusufcan Aksu

2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu içerik korunmaktadır!