İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Rota Hakkında Açıklama Yaptı

31 Mayıs Pazar gününün ilk saatlerinde Instagram hesabı üzerinden paylaştığı Hikaye ile Türkiye gündemine düşen Rota hakkında yeni bir gelişme yaşandı. Pek çok haber sitesinde ve sosyal medya platformları üzerinden gözaltına alındı veya tutuklandı şeklindeki paylaşımlar hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı bir basın açıklaması yayımladı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Medya İletişim Bürosu tarafından yapılan açıklamada şu sözler yer aldı:

“Bugün tarihi itibariyle Gazete Duvar, Diken, Euronews, Evrensel isimli bazı gazete ve haber siteleri ile bir kısım sosyal medya hesaplarında yer alan “Ünlü rapçi Rota’ya Bilal Erdoğan gözaltısı!” şeklindeki gerçeğe aykırı yayın ve sosyal medya paylaşımları ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığımızca bu açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Kamuoyunda “Rota” ismiyle bilinen B. Alpman isimli kişi hakkında herhangi bir gözaltı kararı ya da uygulaması söz konusu değildir. Gözaltı iddiasıyla ilgili yayın ve paylaşımlar gerçek dışıdır. “

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan bu açıklamanın ardından birçok rapçi Twitter hesabı üzerinden durumu anlamadıklarına dair paylaşımlar bulundu.

İlginizi Çekebilir: Rota – Ağla Şarkı Sözleri

Lütfen bu haber hakkındaki olumlu veya olumsuz, herhangi bir düşüncenizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu yazıyı sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz.

Avatar

Yusufcan Aksu

2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu içerik korunmaktadır!