Türkçe Rap

Jahrein, XiR’i Dava Etti

Jahrein ve XiR Davasında Kazanan Jahrein Oldu

Twitch Türkiye’nin en çok izlenen yayıncılarından olan Jahrein, geçtiğimiz günlerde Rap’ci XiR Gökdeniz’i dava etti. 6 ay önce çıkan Sıfır Sıkıntı şarkısını iğneleyici bir şekilde eleştiren Jahrein ile İstanbul Trip ekibinin üyeleri sosyal medya üzerinden bolca küfürlü bir tartışmaya girmişti. Ardından ise konu sosyal medyanın hızlı gündeminde geri planda kalıp unutulmuştu.

Bugün ise Jahrein Twitter hesabı üzerinden attığı bir Tweet ile olayları yeniden alevlendirdi. XiR’i etikeleyip “Kanka Nasılsın?” yazan Jahrein ile XiR arasında bir diyalog başladı. Başlayan diyalogdan anlaşılan kadarı ile Jahrein, kendisine küfür eden XiR’i dava etti. Bugün ifadesini veren XiR iddiaya göre Jahrein’in de kendisine küfür ettiğini adli makamlara belirtti.

Jahrein ve XiR Davasında Kazanan Jahrein Oldu

XiR üç aydan iki yıla kadar hapis cezası alabilir

Süren mesajlaşmanın devamında Jahrein, “Kanka bir sorum var. Bu olaydan bir ghetto dramı yaratıp şarkı çıkarabilir misin? “Tazminat ödedim, ceza ödedim, elimde palalar, dual wield” falan gibi? Putin olsun ama şarkının adı. Arada alakası olmayan bir ismi bağırmak lazım bence.” diyerek XiR’in Angela Merkel parçasına ve şarkı sözlerinin içeriğine gönderme yaptı.

XiR, Türk Ceza Kanunu’nun 125, Maddesine göre üç aydan iki yıla kadar hapis veya adli para cezası ile cezalandırılabilir. Ayrıca bu suçun alenen işlenmesi durumunda verilen ceza 6’da 1 oranında arttırılıyor. XiR’in alacağı cezayı ileriki zamanda daha net bir şekilde görebileceğiz.

Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum kısmında bizler ve diğer okuyucular ile paylaşmayı unutmayın!

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Türkçe Rap