Türkçe Rap

Joker Yeni Açıklamalarda Bulundu

Geçtiğimiz günlerde Patron ile karşılıklı olarak Diss parçası yayınlayarak gündeme gelen Joker, Türkiye’nin en çok ziyaret edilen web sayfalarında haber oldu. Röportaj havasında paylaşılan yazıda Joker, Rap müzikten, Eskişehir’den ve Rap müzikteki Diss’leşmeden bahsetti.

Şimdi fazla uzatmadan Joker’in yaptığı açıklamalara hızlıca göz atalım. Unutmadan söylemeliyiz, yayınlanan ana yazıda Burak Tekin’in imzası var.

“Rap, gerçekleri hızlı söyleme sanatıdır”

Rap müziğin diğer müzik türlerinden farklı olduğunu söyleyen Joker konuşmasına şöyle devam ediyor;

“Rap, gerçekleri hızlı söyleme sanatıdır. Aslında söylemek istediklerimizi bir tık hızlı aktarıyoruz dinleyicilere. Günümüzde popüler kültürün kurbanı olmaktan kaçmanın tek yolu üretmek. Ben de onu yapıyorum. Yaptığımız müzik biraz hırçın, deli dolu. Fakat cümlelerimize odaklandığınızda gerçekleri, doğruları duymanız gerekiyor. En azından ben buna özen gösteriyorum. Müzik kötü örnek olmamak zorunda. Sizi dinleyen biri yanlış hal ve hareketlere yönelmemeli”

“Uyuşturucunun, silahın, adam öldürmenin konu alındığı dizi ve filmlerde rap müziğinin yoğunlaşması beni biraz ürkütüyor. ‘Kavga eden adam rap dinler’ imajı oluşmasın istiyorum. Eskişehir’de çekimleri yapılmaya başlanılan bir internet dizisi için müziklerime talip olundu. Çoklu kişilik bozukluğunun anlatıldığı bir proje. Senaryoyu okudum. Bir hastalığa dikkati çekmek adına ricacı olundu. Elimden geleni yapacağım”

“Bizler Modern Aşık Atışması Yapıyoruz”

Konuşmasının devamında Joker(Mete Erpek) Diss’leştiği isimlere ve Eskişehir’e de değindi. “Aslında çoğu zaman beraberiz. Görüşür, konuşuruz. Bizler modern aşık atışması yapıyoruz. Birbirimize eksiklerimizi de yine rap yoluyla aktarıyoruz. Dostluklarımızın baki olduğu bilinciyle hareket ederek müziğimize renk katıyoruz. Eskişehir aşığıyım. Gündüz sıcağı, gece soğuğuyla, sanata olan ilgisi ve sahiplenmesiyle muazzam bir şehir. Klip çalışmamızı Eskişehir’de yapıyoruz. Geleceğe güzel izler bırakabilmek adına emek ediyoruz. Umuyorum ki başaracağız”

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Türkçe Rap