Genel

Kanye West ABD Başkanlığı’na Aday Oldu

Kanye West ABD Başkanlığı’na Aday Oldu

Dinleyicilerinin karşısına en son Travis Scott ile düeti Wash Us In The Blood ile çıkan Kanye West, son yaptığı açıklamalar ile birlikte dünya çapında gündem oldu. 43 yaşındaki rapçi bu yılın sonunda yapılacak Amerika Birleşik Devletleri Başkanlık seçimlerinde aday olacağını duyurdu.

Geçtiğimiz yıllarda hem Amerika Birleşik Devletleri’nin şu andaki başkanı Donald John Trump’ın yanında olduğunu hem de Başkanlık seçimlerinde aday olacağını açıklayan sanatçı sözlerini gerçekleştirdi.

@kanyewest kullanıcı adına sahip Twitter hesabı üzerinden bir Tweet atan sanatçı “Tanrıya inanarak, vizyonumuzu birleştirerek ve geleceğimizi inşa ederek Amerika’nın vaatlerini gerçeğe dönüştürmeliyiz” sözlerini kaydetti.

sozcu.com.tr tarafından yazılan habere göre Kanye West henüz resmi olarak başvuru yapıp yapmadığı belirli olmasa da, 3 Kasım 2020 tarihinde gerçekleştirilecek olan Amerika Birleşik Devletleri Başkanlık seçimlerine başvuru yapması için önünde bir engel bulunmuyor.

Ayrıca Kanye’nin bu Tweet’i atmasının ardından SpaceX ve Tesla gibi şirketlerin kurucusu Elon Musk da Kanye West’in bu hareketini destekleyen bir Tweet paylaştı. Musk attığı Tweet’te “Bütün desteğim senindir!” sözlerini kullandı.

Konu hakkında atılan Tweet’leri yazımızın sonunda görebilirsiniz.

Lütfen bu haber hakkındaki olumlu veya olumsuz, herhangi bir düşüncenizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu yazıyı sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz.

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Genel