Kayra Kimdir?

ozgurhiphop.com’da yayınladığımız kimdir serimizde bu sefer Kayra kimdir diyoruz. Bu yazıda sanatçının Spotify hesabındaki biyografisini sizlere aktarırken, kaç yaşında, gerçek adı, nereli ve şarkıları gibi soruların cevaplarını vermeye çalışacağız.

Alternatif sahnenin kendine özgü seslerinden Kayra müzik hayatına Dj ve beatmaker olan Bitap ile birlikte kurdukları GINA grubuyla başladı. GINA grubuyla yayınladıkları albümlerle yeraltı hip hop dünyasında adını duyuran Kayra, özgün şarkı sözleriyle farklı bir soluk oldu.

İlginizi Çekebilir: Kayra, Kayıp Gölgeler İsimli EP’sini Yayınladı

2007 yılında Beatmaker ve prodüktör Farazi’yle birlikte başlattıkları Sarhoş Palavraları serisiyle oldukça başarılı bir çıkış yakaladı. Yayınladığı albümlerle sadece hip hop dünyasının değil alternatif müziğin en orijinal ve saygın isimlerinden biri arasına girdi.

2013 yılında yayınlanan Hayalet Islığı albümü, yıl sonunda birçok farklı mecra tarafından yılın albümleri listesinde gösterilirken Kayra hem solo kayıtlarla hem de farklı projelerdeki işbirlikleriyle müzik hayatına devam etti. 2014 yılıyla beraber 90BPM çatısı altında grup müziğine rap başlığıyla farklı bir bakış getiren işbirliğiyle birlikte bu projeye yoğunlaştı.

Daha sonra vaktini uzun süredir beklenen solo albümüne ayırmaya başlayan Kayra yine konsept bir albümle karşımıza çıkıyor. Kayra, hikaye anlatımı tekniğinin ülkemizdeki en önde gelen temsilcilerinden biri olmasının yanı sıra edebiyat, sinema ve geçmişten beslenerek oluşturduğu dünyada yine dinleyicilerini bir çizgi roman okur gibi yolculuğa çıkartmaya hazırlanıyor.

Lütfen Kayra Kimdir? yazısı hakkındaki olumlu veya olumsuz, herhangi bir düşüncenizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu yazıyı sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz.

Avatar

Yusufcan Aksu

2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu içerik korunmaktadır!