Keefe D Kimdir?

ozgurhiphop.com’da yayınladığımız kimdir serimizde bu sefer Keefe D kimdir diyoruz. Bu yazıda ünlü ismin Spotify hesabındaki biyografisini sizlere aktarırken, kaç yaşında, gerçek adı, nereli ve şarkıları gibi soruların cevaplarını vermeye çalışacağız.

Keefe D takma adıyla bilinen Duane Keith Davis 14 Haziran 1963 yılında Compton Kaliforniya’da dünyaya geldi. Keefe D, The Southside Crips olarak bilinen Kaliforniya merkezli bir çetenin Amerikali bir üyesidir. Aynı zamanda Keefe D, Tupac Shakur ve Christopher “The Notorious B.I.G.” cinayetleriyle bağlantılıdır.

Kaliforniya, Compton’da bir dedektif olan Tim Brennan, Davis yani Keefe D ve yeğeni Orlando Anderson’ı şüpheli olarak adlandıran bir yeminli beyandı bulundu. Ancak hayranlar ve diğer insanlar Anderson’ın cinayete karışmış olduğu konusunda spekülasyonlar yarattı. Bunlara rağmen Keefe D hiçbir zaman cinayetle suçlanmadı. Ayrıca Keefe, Orlando Anderson’ın amcası olduğu için ünlüdür.

İlginizi Çekebilir: Cardi B Kimdir?

2Pac’ın ölümü herkesin bildiği üzere bir Mike Tyson maçı çıkışında kendisine yapılan sabotaj yüzünden oldu. Maç çıkışında yanına yaklaşan bir aracın içinde kimliği belirsiz biri tarafından defalarca kez vurulması sonucu hastaneye kaldırılan ve hastanede hayatını kaybeden Tupac’ın, cinayetini kimin neden ve ne sebeple işlediği senelerdir bulunamıyordu. Netflix’te yayınlanan “Unsolved: The Tupac and The Biggie Murders” yeni seri, Tupac’ın gizli katilini bulmayı amaçlarken Keefe D’nin açıklama kasetlerine değiniyor.

Keefe D, katıldığı Death Row Chronicles isimli bir televizyon programında Compton bölgesinde uyuşturucu baronu olduğunu, cinayeti açıklayabilecek hayatta kalan tek kişinin kendisi olduğunu ve insanların kendisini 20 yıldır takip etmesine rağmen kendisinin artık ortaya çıkmaya karar verdiğini bunun sebebinin de kanser olmasının olduğunu söyledi. Ardından da kaybedecek hiçbir şeyinin olmadığını belirterek ateş edilen aracın içinde kendisinin de olduğunu söyledi.

Keefe D, ateşi kimin ettiğini söylemesinin “sokak kuralları”na uymayacağı sebebiyle söylemeyi reddediyor. Bu programın yapımcısı olan Kyle Long, Keefe D’nin de cinayetin bir parçası olmasından dolayı tutuklanması gerektiğini savunuyor. Aynı zamanda Kyle Long, canlı yayında böylesine bir açıklamada bulunan biri için polisin derhal harekete geçmesi gerektiğini ve tepkisiz kalınmasının büyük bir saçmalık olduğu görüşünü belirtiyor.

Lütfen Keefe D Kimdir? yazısı hakkındaki olumlu veya olumsuz, herhangi bir düşüncenizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu yazıyı sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz.

Avatar

Yusufcan Aksu

2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu içerik korunmaktadır!