Killa Hakan Kimdir?

Asıl ismi Hakan Durmuş olan rap camiasında Killa Hakan olarak bilinen rap müziği sanatçısı Killa, Almanya’da doğmuştur. Türkçe rap müziğinin kurucularından ve en eski rapçilerinden biri olarak kabul edilen Killa Hakan birçok başarılı esere imza atmıştır. Ailesi gurbetçi olarak Almanya’ya göç eden Killa Hakan 1973 yılında dünyaya gelmiştir. Almanya’da doğup büyümesine rağmen milli bilinci kaybetmemiş ve her zaman Türkçe rap ile uğraşmıştır. Çılgın bir hayat süren sanatçı Almanya’da getto dediği ortamda büyümüş ve burada pek çok olaylara karışmıştır. Bundan dolayı Almanya’da hapis dahi yatmıştır.

Hapisten çıktıktan sonra Türkçe Rap yapmaya başlayan Killa Hakan bu alanda da başarılı işlere imza atmıştır. Babası bir güreşçi olan sanatçımız günümüzde de hala Türkçe rap de eserler vermeye devam etmektedir. Killa hard core rap, hip hop ve gangsta rap türünde rap yapmaktadır. Kreuzberg şehrinde doğup büyüyen Hakan Durmuş ceza evinde olduğu zaman pek çok şarkının sözünü yazmıştır. 1986 yılında rap hayatına başlayan Killa Hakan en eski rapçilerden biridir.

Killa Hakan Albümleri

Killa Hakan rap hayatında 5 albüm yapmıştır. Bu albümlerin isimleri şu şekildedir;

– 2003 / Rap Üstad
– 2005 / Semt Semt Sokak
– 2007 / Kreuzberg City
– 2008 / Bomba Plak
– 2019 / Fight Kulüp

Killa Hakan 2019 yılında Ceza, Ezhel ve Ben Fero ile birlikte ”Fight Kulüp” adlı parçayı çıkarmıştır. Fight Kulüp Youtube platformunda 20 milyondan fazla kez dinlenmiştir. Killa Hakan’ın çıkardığı bu parça ile birlikte rap savaşlarının da fitilini ateşleyenlerden biri oldu. Norm Ender ile atışan rap sanatçısı birbirlerine sayısız şekilde göndermeler yapmıştır. Hakan Durmuş ayrıca 2019 yılında TRT Belgesel kanalında ”Harbi Getto” adlı programda rol almıştır. Getto Hayatı anlatan programda bu hayat ile ilgili pek çok bilgi verilmiştir.

Killa Hakan’ı Neden Gözaltına Aldılar?

Almanya’da geçtiğimiz günler de gözaltına alınan rap müziği sanatçısı Killa Hakan’ın neden gözaltına alındığına dair bir bilgi kendisi tarafından aktarılmadı. Sosyal medya yaptığı açıklamada sabaha kadar hücrede tutulduğunu ve bu durumun bayram günü yaşanmasının üzüntüsü içinde olduğunu arada böyle şeyler olduğunu dile getirdi.

 

Avatar

Yusufcan Aksu

2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu içerik korunmaktadır!