Kodak Black’e 500 Bin Dolarlık Dava Açıldı

Yerel basın kaynaklarından bildirilene göre Kodak Black 2017’de katılmak için sözleşme imzaladığı 2 konsere çıkmadı ve hakkında 500 bin dolarlık bir tazminat davası açıldı. Amerika’nın Arizona eyaletinde bulunan etkinlik organizatörü Nicholas Fitts genç sanatçı ile 2017’nin Mart ayında gerçekleşecek bir konser planı yaptı fakat Kodak Black bu zamanda etkinlikte bulunmadı.

Ardından etkinliği tekrar planlayan organizatör, 2017’nin Nisan ayını ayarladı. Blakc bu etkinliğe de katılmayınca, olay adli makamlara taşındı. Organizatör Nicholas Fitts yaptığı açıklamada ününün kirlendiğini, mekan kiralama ve pazarlama çalışmalarına oldukça fazla para harcadığını söyledi.

Açılan davadaki hukuki dokümanlarda Fitts’in doğrudan Kodak Black’in, sözleşme yükümlülüklerini yerine getirmeyi reddetmesinden kaynaklanan ve bilet satış öncesi kaynakların geri ödenmesi de dahil olmak üzere toplam 500.000 dolardan fazla bilet geliri kaybı nedeniyle tazminat açıldığı belirtildi. Davanın ne zaman görüleceği şu anda bilinmiyor.

Lütfen bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu haberi sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye erişmemize yardımcı olabilirsiniz.

Avatar

Yusufcan Aksu

2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu içerik korunmaktadır!