LG PH1 Bluetooth Hoparlör İncelemesi

Özgür Hip Hop’tan herkese merhaba. Artık platformumuzda müzik ile alakalı teknolojik ürünlerin incelemelerini de yapacağız. İnceleme kategorimizin ilk misafiri ise kullanıcı elektroniğinin birçok alanında faaliyet gösteren LG’nin PH1 model numaralı Bluetooth hoparlör oluyor.

İnceleme konuğumuz, üreticisi LG’nin web sitesinde “LG PH1 Smart Hi-Fi Ses Sistemi” adı ile yer alıyor. LG PH1 Bluetooth hoparlörün şu andaki satış fiyatı 395 ile 279 lira arasında değişmekte. Yaklaşık 1 yıl önce satın aldığımızda ise bu ürün için 110 lira bandında bir fiyat ödemiştik.

Şimdi hızlıca tasarımsal ve teknik detaylara bir göz atalım.

Tasarım: LG PH1

Ülkemizde piyasaya sadece siyah renk seçeneği ile sürülen hoparlör, oval bir yapıya sahip. Cihaz yurt dışında siyahın haricinde sarı ve kırmızı renkler ile de bulunabiliyor. Açıkçası ürün biraz daha uzun olsaymış sürücüyü yerinden söküp vazo olarak da kullanmak aklımdan çıkmıyor değil. 😁

Oval bir yapıya sahip olduğunu söylediğimiz cihazın üst kısmında sürücü yer alırken, orta kısımda şeffaf bir plastik cam, onun altında ise giriş, çıkış ve kontrol düğmeleri yer almakta. Bahsettiğimiz şeffaf plastik camın içerisinde 4 adet RGB led ışık bulunuyor. Bu ışıkları cihazın üzerinde yer alan ışık simgesine sahip tuşa basılı tutarak açabilirsiniz. Ayrıca bu ledlerin modlarını da değiştirebilirsiniz.

Bu ledler birkaç farklı moda sahip. İlk mod nefes alma olarak tabir edilen ışığın yanıp-sönmesi. İkinci mod ise oyuncular arasında oldukça popüler olan, RGB modu. Bu modda ledler bir renk döngüsüne giriyorlar. Üçüncü ve son mod ise müziğe göre değişen led renkleri ve seviyesi. Bu modda müziğinize göre cihazın üzerinde yer alan led ışık seviyesi değiştiriyorlar.

Cihazın tabanı kaymaması için kauçuk ile kaplanırken, bu kauçuk alanın ortasında yasal bildirim notları yer alıyor.(CE, model numarası, üretim yeri vs.)

Teknik: LG PH1 Bluetooth Hoparlör

İnceleme konuğumuz olan LG Bluetooth hoparlör, sahip olduğu lityum polimer batarya ile toplamda 3 saat kullanım süresi sunabiliyor.

Bluetooth sürümü belirtilmeyen cihazı yaklaşık 9-10 metreye kadar uzaklıktan kullanabiliyorsunuz. Tabi ki bu kullanım alanı etraftaki duvar, Cihazın üzerindeki dahili mikrofon ve çağrı cevaplama tuşu ile telefonunuz uzaktayken sesli görüşmeler yapabilirsiniz.

Yaklaşık 200 gram ağırlığında olan cihazın kutusundan şarj edebilmeniz için bir mikro USB kablosu ve çeşitli dokümantasyonlar çıkıyor. Cihazın teknik özelliklerinde tam bir bilgi yer almasa da, tahmini olarak ürünün üzerinde 5 santimetrelik bir sürücü yer almakta.

Cihazın Üzerindeki Giriş/Çıkış/Düğmeleri

 • Mikro USB girişi(USB tip B)
 • 3,5 mm Aux girişi
 • Dahili mikrofon
 • Arama cevaplama tuşu
 • Açma/Kapama tuşu
 • Durdur/Başlat tuşu
 • Ses seviyesi Arttırma tuşu
 • Ses seviyesi azaltma tuşu
 • Şarj göstergesi
 • Işık kontrol düğmesi
 • Bluetooth bağlantı göstergesi

Sonuç

LG PH1 Bluetooth Hoparlör şu anda uygun fiyatlı görünmese de, daha önce BİM’in yaptığı gibi kampanyalar yakalanırsa tercih edilebilecek cihazlar arasında yer alabilir. Ses kalitesi ile üst düzey cihazlar arasında yer almak için biraz daha geride olan bu hoparlör, kendi kategorisinde ortanın biraz daha üstünde bir puan alabilir durumda.

Eğer aklınızda bu cihazı almak gibi bir düşünce varsa, sizlere tavsiyemiz BİM, A101 ve Hakmar gibi zincir marketlerin aktüel kampanyalarını takip edip uygun fiyata almak. Şu anda internet üzerinden bulabildiğimiz fiyatlar, bu cihaz için pek akıl karı gözükmemekte.

Lütfen bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu haberi sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye erişmemize yardımcı olabilirsiniz.

Avatar

Yusufcan Aksu

2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu içerik korunmaktadır!