Kimdir?

Lil Xacah Kimdir?

Lil Xacah Kimdir

ozgurhiphop.com’da yayınladığımız kimdir içerik serimizin bu yazısında Lil Xacah kimdir diyoruz. Bu yazıda sanatçının Spotify hesabı üzerinden ulaştığımız biyografisini sizlere aktarırken, kaç yaşında, gerçek adı, nereli ve şarkıları gibi çok fazla merak edilen soruların cevaplarını vermeye çalışıyor olacağız.

22 yaşındaki yapımcı Lil Xacah, SoundCloud ve YouTube’u ana pazarlama platformu olarak kullanarak çevrimiçi beat satarak geçimini sağlıyor. Sadece üç yıl içinde çalışmaları Instagram’da yaklaşık 100.000 takipçiyi kendine çekti, 60 milyondan fazla görüntülendi ve Lil Tecca, PopSmoke , Lil Dicky ve Lil Xan ile yerleşimlerin yolunu açtı.

İlginizi Çekebilir: Allame’nin Huzur albümünün ikinci video klibi Kopyala Yapıştır çıktı

Ancak başarılarının listesi bir rastlantıdan daha fazlasıdır. Türkiye doğumlu yapımcı, her videoya işitmeyi umduğu ya da prodüksiyonunun üzerine kayıt yapmayı öngördüğü rapçilerin adlarını vererek “Type Beats” pazarlama stratejisinden yararlandı. En popüler videolarından bazıları Pop Smoke Type Beats, Lil Xan Type Beats ve Travis Scott Type Beats kategorilerine giriyor.

Oyun yeni bir kavram değil, ancak rapçiler arasında popülerlikte sürekli bir artış gördü. Joey Badass, 1999’daki ilk mixtape’inin prodüksiyon ihtiyaçlarını karşılamak için SoundCloud’u sanal bir A&R olarak kullandığını itiraf etti. Çoğu rapçi için, çevrimiçi prodüksiyon yoluyla eleme yapmak müzik yapmanın daha verimli bir yolu. Bir yapımcı ile stüdyo oturumları rezerve etmek için bir A & R’de beklemenin günler-haftalarca süren süreçleri geride kaldı. Bunun yerine, bir rapçi YouTube’a atlayabilir, aradıkları ritim stilini bulabilir, satın alabilir, vokalleri kaydedebilir ve 24 saatten daha kısa bir süre içinde yayın sitelerine yayınlayabilir.

Çevrimiçi üretim araştırması, rapçiler için de uygun maliyetli. Lil Xacah, müşterilerin 50 $ ‘a kadar düşük bir fiyata tek bir beat satın almalarına olanak tanıyan bir beat-leasing stratejisi uyguluyor. Maliyetin bütçeye uygun olmasına rağmen, ritim aynı fiyata başkalarına yeniden kiralanabilir. Yapımını “binden fazla kişiye kiraladığını. Her gün olduğu gibi kira satıyorum” diyor. Tam sahiplik hakları mevcuttur, ancak premium fiyatla birlikte gelir.

Lil Xacah, ritimlerini satmak için üreticiler için büyüyen e-ticaret pazarı BeatStars’ı kullanıyor. Aylık bir ücret karşılığında platform, beat yapımcılarının işlerini satmaları için merkezi bir hedefin yanı sıra sözleşme şablonları, sosyal medya reklam hizmetleri ve Soundcloud’dan para kazanma imkanı sunuyor.

BeatStars’ın kurucusu Abe Batshon, “Lil Xacah, genç bir müzik girişimcisinin bu dünyada neler yapabileceğinin tam anlamıyla en mükemmel örneklerinden biri” dedi.

Lil Xacah’ın atak yapan meslektaşları, yeniden satış oyununun değerini düşürdüğüne inanıyor. Farklı olmak için yalvarıyor. Karayipler’de bulunan bir Fransız adası olan memleketi Guadeloupe’deki küçük müzik sahnesi, sanatını tanıtmak ve gelir elde etmek için pek çok avantaj sunmadı. Bu nedenle, YouTube’u ve diğer çevrimiçi ortamları kullanmak en iyi pazarlama taktiğiydi. Onu yatak odasından ve büyük etiket ofislerine, özellikle de Def Jam’in yönetici başkan yardımcısı ve şu anda müdürü olarak hizmet veren A&R başkanı Steven Victor ile çeken akıllıca bir karardı.

Victor, “Sanatçılar şimdi gidip Lil Xacah’ın kayıt yapmak için ritimlerini buluyor, çevrimiçi olarak yayınlıyor ve bir hayran kitlesi toplamayı umuyor ve bir A&R veya plak şirketinin dikkatini çekmeyi umuyor,” dedi Victor. “Bir sanatçının plak oluşturmak için harcadığı 250 dolar, ona milyon dolarlık bir anlaşma yapmasına veya yola çıkmasına ve turneye çıkmasına yardımcı olabilir.”

Victor’un ana plak şirketi uzmanlığıyla Lil Xacah, markasını bir solo albüm ve kendi prodüktör kadrosuyla bir plak şirketi içerecek şekilde genişletme sürecine çoktan başladı. Victor ekliyor: “Bu, onun için bir imparatorluğun başlangıcı.”

Sizler için hazırladığımız Lil Xacah Kimdir? ismini verdiğimiz içeriğimiz hakkındaki olumlu veya olumsuz, herhangi bir düşüncenizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu yazıyı sosyal medya üzerinde yer alan hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz. Çok teşekkür ederiz.

You may also like

Haleffyz Kimdir? Kimdir?

Haleffyz Kimdir?

ozgurhiphop.com’da yayınladığımız kimdir yazı serimizin bu bölümünde Haleffyz kimdir diyoruz. Bu yazıda sanatçının Özgür Hip ...
Atmxca Kimdir? Kimdir?

Atmxca Kimdir?

ozgurhiphop.com’da yayınladığımız kimdir yazı serimizin bu bölümünde Atmxca kimdir diyoruz. Bu yazıda sanatçının Spotify hesabı ...
Idyl Kimdir Kimdir?

Idyl Kimdir?

ozgurhiphop.com’da yayınladığımız kimdir içerik serimizin bu yazısında Idyl kimdir diyoruz. Bu yazıda sanatçının Spotify hesabı ...
Kool Jane Kimdir? Kimdir?

Kool Jane Kimdir?

ozgurhiphop.com’da yayınladığımız kimdir içerik serimizin bu yazısında Kool Jane kimdir diyoruz. Bu yazıda sanatçının Spotify ...

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Kimdir?

Morde Kimdir Kimdir?

Morde Kimdir?

ozgurhiphop.com’da yayınladığımız kimdir içerik serimizin bu yazısında Morde kimdir diyoruz. Bu yazıda sanatçının Spotify hesabı ...
Akaya Kimdir Kimdir?

Akaya Kimdir?

ozgurhiphop.com’daki kimdir serimizin bu yazısında Akaya kimdir diyoruz. Bu yazımızda oldukça hoş işler ortaya koyan ...
İhtiyar Kimdir Kimdir?

İhtiyar Kimdir?

ozgurhiphop.com’da yayınladığımız kimdir içerik serimizin bu yazısında İhtiyar kimdir diyoruz. Bu yazıda sanatçının Spotify hesabı ...