Lil Zey Kimdir?

Kimdir serimizin bu yazısında Türkçe rap müzik piyasasında oldukça yeni bir isim olan Lil Zey konuğumuz olacak. Çalışmalarına Khontkar’ın kurmuş olduğu Redkeys Music’de devam eden sanatçıyı ilk olarak Metth’in albümü Methflix’te daha sonra ise KÖK$VL ile düeti olan Ötede Dur’da görmüştük. Kısa süre önce ise sanatçının Khontkar ile düeti Yolumuz Yol Değil parçası yayınlandı ve bu parça ile ana akım medyada da kendilerine yer buldular.

Lil Zey Biyografi

Hakkında pek fazla bilgi bulunmayan Lil Zey’i yine kendinden dinliyoruz. Kişisel web sitesinde ve röportajlarında yer alan bilgilere göre sanatçının müzik aşkı yedi ve sekiz yaşlarına kadar dayanmakta. Öğretiminin bir bölümünde İzmir Amerikan Koleji’nde bulunan sanatçı okulun orkestrasında ana vokalist olarak yer aldı. Sanatçı üniversite eğitimi için ise seçmelere katılıp kısmi burs ile Amerika yolcusu oldu.

25 yaşındaki sanatçı Amerika, Boston’daki Berklee College Of Music’de Music Business and Songwriting(Müzik yönetimi ve söz yazımı) eğitimi aldıktan sonra Grammy ödüllü plak yapımcısı Tricky Stewart ve Terius “The Dream” Nash ile çalışarak RedZone Entertainment’ın A&R pozisyonunda staj yaptı.

Şu sıralar ise genç sanatçı çalışmalarına Redkeys Music bünyesinde devam etmekte. Zey dinleyicilerin karşısına sadece Mc olarak değil, bir DJ olarak da çıkıyor.

Lil Zey kimdir

Lil Zey Diskografi

 • Lil Zey Ft. Khontkar – Yolumuz Yol Değil
 • Köksal Ft. LZ – Ötede Dur
 • Metth Ft. LZ – Don’t @ me
 • Metth Ft. LZ – Turn me Cold

Lütfen sanatçı hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu haberi sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye erişmemize yardımcı olabilirsiniz.

Avatar

Yusufcan Aksu

2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

One thought on “Lil Zey Kimdir?

 • Avatar
  7 Ekim 2020 tarihinde, saat 23:56
  Permalink

  TÜrkiye’nin parlayan yıldızı bu yorumumu bir yerlere not edin ve bu kızı gelecekte nerelere gelceğini görün.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu içerik korunmaktadır!