Mert Şenel Kimdir?

Kimdir yazı serimizin bu bölümünde özellikle Şaraplar ve Kadınlar parçası ile büyük bir yükseliş sağlayan Mert Şenel kimdir diyoruz. Bu yazıda sanatçı hakkında en çok merak edilen kaç yaşında gibi soruların cevaplarını veriyor olacağız.

Mert Şenel Kimdir?

Mert Şenel 1995 yılında İstanbul’da doğdu. Türk rapçi, söz yazarı, yapımcı ve plak şirketi yöneticisidir. Çocukluğundan beri müzik aletleri çalıyor ve 15 yılı aşkın bir süredir Türkçe müzik yapıyor.

Genç sanatçı sadece klasik hip hop söylemek ile kalmıyor; ancak müziğini benzersiz bir tarzda R&B ve Blues ile harmanlıyor. Hayaller Geçidi albümünü 2011 yılında kaydetti ve 4 farklı EP yayınladı. Sokrat ST’nin Grafomani albümünde ve son derece önemli Türk rap projesi Susamam’da misafir sanatçı olarak yer aldı.

İlginizi Çekebilir: Aspova – Matrix Red Albüm Değerlendirmesi

Sanatçı 2019 yılında ise ünlü şarkısı Şaraplar ve Kadınlar’ı çıkardı. Şarkı, sadece Spotify platformu üzerinde 23 milyondan daha fazla dinlendi. Halen yeni projeler üzerinde çalışıyor ve müzik üretmeye devam ediyor.

Lütfen Mert Şenel Kimdir? yazısı hakkındaki olumlu veya olumsuz, herhangi bir düşüncenizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu yazıyı sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz.

Avatar

Yusufcan Aksu

2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu içerik korunmaktadır!