Metth Kimdir?

ozgurhiphop.com üzerindeki kimdir serimizin bu bölümünde Metth Kimdir? diyoruz. Bu yazıda sanatçının Spotify hesabı üzerinden herkes ile paylaştığı biyografisini kullanarak kaç yaşında, şarkıları, kimdir, nereli ve daha birçok soru hakkındaki cevapları sizlere aktarmaya çalışacağız.

1993 İzmir doğumlu olan Metth, müzik kariyerine küçük yaşlarda başladı ve birçok mixtape ve stüdyo albümüyle devam etti. İzmir Gettosu olarak anılabilecek bir yerde zor bir çocukluktan sonra kısa bir süre üniversite eğitimi için İzmir’den ayrıldı. Genç yaşlarda müzik dünyasında bir yer bulan Metth, ilk demolarını Khontkar ile aldı.

İlginizi Çekebilir: Özgür Sohbetler #7 – Sayedar’a Merak Edilenleri Sorduk!

2011 yılında ilk mixtape albümü “METTHTAPE” çıktıktan sonra Metth, Türkiye’deki mixtape kültürüne önemli bir örnek verdi. Khontkar ile birçok eserde buluşan başarılı rapçi, 2015 yılında Khontkar’ınNOBODI” albümüne katıldıktan sonra “Hakettiğimi Ver” adlı teklisi ile dijital müzik endüstrisine merhaba dedi. “RedKeyGang” deki şarkılarıyla dikkat çeken rapçi 2017 yılında La Familia albümü, 2018’de Khontkar ile birlikte METTHTAPE mixtape serisinin son albümünde Para Vermem adlı teklisi ile büyük bir kitleye ulaştı.

2019’un başında Kalbinin Sesini Dinle EP adlı EP’den sonra, 2019’u Temmuz ayında “METFLIX” adlı ilk uzun süreli albümü ile taçlandırdı.

Lütfen Metth Kimdir? yazısı hakkındaki olumlu veya olumsuz, herhangi bir düşüncenizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu yazıyı sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz.

Avatar

Yusufcan Aksu

2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu içerik korunmaktadır!