Türkçe Rap

MOB Entertainment, Squad’ı Oluşturuyor

2018’de hızlı bir çıkış yapan MOB Entertainment oluşumu, Hip Hop kültürünü ve bilinirliğini yaymak için Squad yapısı ile teşkilatlanıyor. Henüz bu oluşum ekibin sosyal medya hesapları üzerinden bir duyuru ile paylaşılmasa da resmi internet sayfaları üzerinde ayrı bir sayfa olarak yer almakta.

MOB Squad oluşumunun her bölge ekibinde en az 8 en fazla 13 kişi yer alabiliyor. Ekibin içerisinde roller Master, SEnior ve Junior olarak ayrılıyor. Ekip içerisinde sadece 1 kişi Master olabilirken, 4 Senior ve 8 Junior yer alabiliyor.

MOB Squad Nedir?

Oluşturulan bu ekiplerde Squad Master, bölge sorumlusu olur ve bölgede kendi ekibini yönetir. Master olabilmek için 18 yaşını aşmış, üniversite öğretimini tamamlamış veya öğretiminin devam etmesi ve Instagram, YouTube veya Facebook gibi sosyal medya platformlarında en az 1000 abone sahibi olması gerekmekte.

Squad sisteminde yer alan ikinci rol ise Senior. Senior’lar Master’e bağlı bir şekilde kendi bölgesindeki aktiviteleri yönetiyor. Yine bu rolde de 18 yaşını aşmış, üniversite öğretimini tamamlamış veya öğretiminin devam etmesi ve Instagram, YouTube veya Facebook gibi sosyal medya platformlarında en az 1000 abone sahibi olması gerekmekte.

En son rol Junior ise Senior’a rapor verir. Kendi bölgesindeki gelişmeleri ve yetenekleri keşfeder ve yine Senior’a bildirir. Junior’da ise diğer roller gibi 1000 abone/takipçi gerekliliği yok. Sadece 18 yaşını aşmanız ve üniversite öğretimini tamamlamış veya öğretiminin devam etmesi gerekmekte.

MOB Squad’a Katılanların Görevi Nedir?

Tabi ki bu oluşuma katılanların belirli görevleri de oluyor. Sorumlu olduğu bölgede Yetenek Avcılığı yapar, yetenek’lerle görüşme sağlar, yeteneği takip eder, yetenekler’le demo kaydı, fotoğraf çekimi yapar, MOB konserlerinde bölge sorumlusu olarak yer alır, MOB konser öncesi bölgede tanıtım yapar, MOB’nin strateji ve çıkarlarını takip eder ve MOB’nin sosyal medya stratejisi dahilinde Operasyon yapar.

Oluşuma katılanlara özel ayrıcalıklar da veriliyor. Bu ayrıcalıklar arasında M.O.B Üye kartı, T-shirt, Hoodie ve M.O.B Özel Aksesuarlar, Konser ve Özel organizasyonlara Backstage giriş, M.O.B Stüdyo ve Merkeze giriş gibi detaylar yer alıyor.

Siz de bu haber hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer onbinlerce okuyucu ile paylaşabilirsiniz.

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Türkçe Rap