MOB Kimdir?

Yeni kategorimizin ilk yazısı ile karşınızdayız. Kimdir? kategorisinde Hip Hop kültüründe yer alan/emek vermiş isimlerin kim oldukları hakkında bilgiler vereceğiz. Serimizin ilk konuğu ise MOB Entertainment oluyor. Bu yazıda MOB kimdir, MOB’de kaç kişi var, MOB anlamı ve MOB açılımı gibi birçok soruya cevap vereceğiz.

Şimdi hızlıca merak edilen soruları cevaplamaya başlayalım. Lütfen bu yazı hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer okuyucular ile paylaşmayı unutmayın.

MOB Entertainment Nedir ve Kimdir?

4 Mayıs 2018’de resmi olarak duyurulan MOB Entertainment, kendini “sanatçı odaklı ve sanatçının tüm ihtiyaçlarına 360 derece cevap verebilen; sanatın, muhasebeciler ve hukukçular tarafından belirlenmediği; yaratıcı fikirlerin saygı gördüğü ve ön planda olduğu bir oluşum.” olarak tanımlıyor. MOB ekibinde sadece müzisyenler değil, Hip Hop kültürü ile alakalı tüm yetenekleri bünyesinde bulunduruyor.

MOB Entertainment’da Kaç Kişi Var?

Net olarak paylaşılmayan bu sayıyı tahmin etmek de çok zor. Ekibin internet sayfasında 13 kişinin ismi olsa da sosyal medyadan takip ettiğimiz kadarıyla ekibin arkasında büyük bir güç var. Bu gücü Beatmaker’lar, prodüktörler, söz yazarları ve teknik anlamda daha birçok isim oluşturuyor.

Ekip ana hatları ile şu isimlerden oluşuyor; Baskın(Onur Baskın), Jefe(Yakup Egemen Ateş), Ogi(Oğuz Kalkan), Modd(Umut Altıngöz), Atlas(Yiğitcan Bağkesici), Aksan(Yılmaz Hüseyin Tosun), BTC(Hasan Karakaş, Barış Saygın Ayas), Burry Soprano(Burak Aydoğduoğlu), GNG(Utku Yalçınkaya, Yakuphan Ünsal), Misha(Misha Michael Mehdikhan), Motive(Tolga Serbes), Ruby(Zeynep Serter), Tepki(Kerem Gülsoy) ve Vio(Aşkın Mert Salcıoğlu). Ayrıca şu anda burada ismi olmayan ve arkaplanda çalışan birçok kişi bulunmakta.

MOB’nin Anlamı ve Açılımı Nedir?

MOB’nin açılımı Music Of The Block’dır. Music Of The Block’ın türkçe anlamı ise Mahallenin/Sokağın Müziği anlamına geliyor. MOB kısaltması ise ingilizcede çete anlamına gelmekte. Ayrıca 2Pac’ın da kullandığı Money Over Bitches sözünün de kısaltması MOB’dir.

#VioÇekmecedenYıldızlara

Ekibin genç yeteneklerinden Vio, 2018 yılının bahar aylarında kronik sağlık sorunları nedeniyle hayatını kaybetti ve dinleyicileri üzüntüye boğdu. Genç sanatçının eserleri MOB Entertainment ile yaşamaya devam edecek.

Avatar

Yusufcan Aksu

2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

2 thoughts on “MOB Kimdir?

 • Avatar
  27 Mayıs 2019 tarihinde, saat 09:46
  Permalink

  Ati242 de var mesela

  Yanıtla
 • Avatar
  22 Nisan 2020 tarihinde, saat 12:49
  Permalink

  Mob music on the block demek bu arada

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu içerik korunmaktadır!