Türkçe Rap

Muşta Ft. Şehinşah – Islah YouTube’dan Kaldırıldı

Türkçe Rap dinleyicilerinin merakla beklediği ve çıktığında ise kısa sürede milyonlarca izlenmeye ulaştırdığı Islah şarkısı YouTube üzerinden kaldırıldı. Muşta ve Şehinşah’ın ilk defa baş başa buluştuğu parça olan Islah, geçtiğimiz günlerde 2 milyon izlenme barajını aşıp, 3 milyon barajını zorlamaya başlamıştı.

Muşta Ft. Şehinşah – Islah Avlu Dizisinde Yer Almıştı

Avlu dizisinde kullanılması ile daha fazla kişiye ulaşan şarkı, henüz bilinmeyen bir neden ile YouTube üzerinden silindi. Fakat diğer müzik platformları üzerinden hala dinlenebiliyor. Parçayı seslendiren ikiliye baktığımızda ise henüz bu durum hakkında herhangi bir paylaşım veya duyuruda bulunmadılar.

Yeni gelişmeler geldikçe sizlere Özgür Hip Hop üzerinden duyurmaya devam edeceğiz. Siz de bu durum hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer okuyucular ile paylaşabilirsiniz.

Güncelleme 1 (21.11.2018 – 20:00):

Muşta(Anıl Kasarcı) kısa süre önce Instagram hesabı üzerinden bir açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada Islah parçasının Avlu dizisi için özel olarak yapılmadığını, parçanın kaydı yapılmasının ardından gelişen olaylar ile dizide yer almasına karar verildiğini belirtti. Muşta açıklamasının devamında klibin çekim öncesinde ve sonrasında gerekli kişilerden onayların alındığını ve çekimin yapıldığını fakat bir süre sonra yapım şirketi tarafından ihtarname gönderildiğini ve sonunda da Islah şarkısının askıya alındığını söyledi.

Yapılan açıklamanın devamında Muşta, bu olayda hedefin Islah parçası değil, “Türkçe Rap” olduğunu söylerken, açıklamasına Türkçe Rap’in gücünü göstermemiz gerektiğini belirtti. Muşta’nın açıklamasını detaylı bir şekilde aşağıda bulabilirsiniz.

Muşta’nın Islah Parçasının Kaldırılması Hakkındaki Açıklaması

Islah parçası öncelikle herhangi bir diziye özel olarak yapıImadı.Parçanın kayıtı alındıktan sonra Avlu dizisi ve yapım işlerini yürüten firmanın bazı çalışanları tarafından parçamızın dizide yayınlanması karşılığında mekan içerisinde klip çekebileceğimiz bilgisi verilip daha sonra klip sırasında bizi dizinin yapım şirketinde çalışan bazı sorumlu kişiler ziyarete gelerek klibi çekmemizde herhangi bir sorun olmadığını belirtip bu süreçte bizlere klip’i yayınlamamız açısından bir sakınca olmadığını defalarca teyit alarak konuştuk. Daha sonra parça avluda çaldıktan sonra klibimizi yayınladık.

Dizinin yapım şirketi ise, çalışanları tarafından bize verilen bu sözleri bir anda unutarak klibi kaldırmak için ihtarname çekip işleri çıkmaz bir yola sokmuştur. Burada hedef “ISLAH” parçası değil açık olarak Türkçe Rap in yükselişidir. Bazı insanları rahatsız etmiş olacağız ki klip şu anda askıya alındı. Sizden istediğimiz bu yapılanlar karşısında bizim ile beraber tekrar TÜRKÇE RAP in gücünü bu kültürü bitirmek ve hasar vermek isteyenlere göstermemiz.

Emeklerimizi hiçe sayıp kendi EGO’Iarı yüzünden bize zarar vermek isteyen herhangi bir kuruluş ve kişilere
açıkça şunu söyleyebilirim. Siz TÜRKÇE RAP KÜLTÜRÜNÜ tanımıyorsunuz.Bu kültürün ne derecede güçlü olduğunu size göstereceğiz.

Muşta

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Türkçe Rap