karabin sirk
New School Gündemi

New School Gündemi’nde Bu Ay: Karabin – Sirk

Aylık yazı serimiz New School Gündemi’nin Ekim ayındaki konuğumuz Sirk isimli şarkısı ile Karabin oluyor. Karabin’in Sirk isimli parçasını görmemiz 5 Element Discord kanalı üzerinden oldu.

Sirk şarkısı sanatçı tarafından 1 Mayıs 2019’da dinleyicileri ile paylaşıldı. 3 dakika 24 saniye uzunluğundaki parça YouTube’un dışında Spotify ve Deezer gibi müzik platformlarında da paylaşıldı. Ayrıca bu parçada kayıt, Mix, Mastering, altyapı ve kapak görseli sanatçının kendi tarafından yapılmış.

Karabin’ya şarkının hikayesi sorduğumuzda ise parçanın konusunu Erich Fromm’un İtaatsizlik Üzerine adlı kitabını okurken seçtiğini ve sözleri yazarken, hem kitaptan hem de itaatsizlik kavramından oldukça beslendiğini söyledi.

Karabin

Karabin Kimdir?

Gerçek ismi Burak olan Karabin, 1996 yılında dünyaya geldi. Hacettepe Üniversitesinde öğrenci olan ve Ankara’da yaşayan sanatçı 2007 yılında FL Studio kullanarak müzik yapmaya başladı.

Ardından gelen zamanda rap sözleri yazmaya odaklanan sanatçı şarkılarının altyapılarını da kendisi yapıyor. Sanatçının sosyal medya hesaplarına aşağıdaki bağlantılara tıklayarak ulaşabilirsiniz.

YouTubeSpotifyDeezer Facebook

Ne düşünüyorsunuz?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir