Türkçe Rap

Nipsey Hussle’ın Cenaze Törenine Silahlı Saldırı

31 Mart 2019’da sahibi olduğu giyim mağazasının önünde vurularak öldürülen Nipsey Hussle için hazırlanan cenaze töreninde bir silahlı saldırı daha yaşandı. Los Angeles Polis Departmanından polis şefi Michel Moore’un yaptığı basın açıklamasına göre cenaze törenine bir silahlı saldırıda bulunuldu.

Polis şefi Michel Moore’un ve LAPD’nın yaptığı açıklamalara göre yapılan saldırıda 3 erkek ve 1 kadın vuruldu. 30 ile 50 yaş arasında bulunan kurbanlardan biri hayatını kaybetti. Diğerlerinin ise sağlık durumu bilinmiyor. Saldırgan gri bir Hyundai araç ile olay yerinden kaçtı.

“Bu anlamsız şiddeti durdurmalıyız.”

Nipsey Hussle anısına yapılan cenaze töreninden önce Los Angeles Polis departmanı Twitter hesabı üzerinden etkinlik alanında polis memurlarının konuşlanacağını belirtmişti. Michel Moore açıklamasını “Bu anlamsız şiddeti durdurmalıyız.” sözleri ile sona erdirdi.

Cenaze törenine Hip Hop dünyasından çok fazla ünlü isim katılmıştı. Bu isimler arasında Snoop Dogg, YG, Beyonce ve Jay Z yer alırken Amerika Birleşik Devletleri’nin eski başkanlarından Barak Obama da bir mektup yazarak üzüntülerini sunmuştu.

Lütfen bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu haberi sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye erişmemize yardımcı olabilirsiniz.

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Türkçe Rap