Türkçe Rap

Norm Ender’in Mekanın Sahibi Şarkısı Çalıntı Çıktı

Norm Ender'in mekanın sahibi Şarkısı Çalıntı Çıktı

Norm Ender tarafından 19 Temmuz 2019 tarihinde yayınlanan Mekanın Sahibi şarkısının altyapısının(Beat) çalıntı olduğu iddiası ortaya çıktı. Bugünün akşam saatlerinde Khontkar’ın attığı birkaç Tweet ile ortaya çıkan durum, daha sonra Instagram’daki Türkçe rap sayfalarında da gündem oldu.

Saat 23:13’de bir Tweet atan Khontkar, Yung Slatt & B Stakk Feat. Peewee Longway “Work My Move Remix” şarkısının bağlantısı vererek, “Şarkıyı bilen var mı ya? Tanıdık da sanki? 🤪 sound Peewee, tarz Hopsin? Bu beati yapan dava aççam diyo”muş” ne diyosun? Bi de reklam filmine satmışsın? 🤓🤦🏻‍♂️ @NormEnder” mesajının yer aldığı bir Tweet attı.

Altyapılarında oldukça fazla benzerlik bulunan şarkılardan ilki olan “Work My Move Remix” 21 Haziran 2019 tarihinde yayınlanırken, Norm Ender’in parçası 19 Temmuz 2019 tarihinde yayına alındı. Norm Ender’in şarkısında ise söz, müzik ve aranje işlemlerinin sanatçının kendi tarafından yapıldığı belirtilirken, Work My Move Remix parçasında DREBEATSATL imzası yer almakta.

“İşi bitti diyo herif”

Tweet atmaya devam eden Khontkar, bu konu hakkında başka bilgiler vermeye devam etti. Redkeys ekibinden Muerte Beatz’in parçanın prodüktörü ile görüştüğünü ve prodüktörün Norm Ender hakkında “İşi bitti” dediğini belirtti. Bu Tweet’in devamında ise sanatçı, Yellowcard’ın Juice WRLD’e telif hakkı ihlali nedeniyle 15 milyon dolarlık bir tazminat davası açmasını örneğini gösterdi.

Muerte Beatz ise Twitter hesabı üzerinden attığı Tweet’te Mekanın Sahibi şarkısında Sample kullanımı olmadığını, çünkü “Work My Move Remix” parçasının prodüktörünün melodiyi kendinin yaptığını ve haklarının alındığı söyledi.

Gündeme gelen konu hakkında Norm Ender tarafından henüz bir açıklama gelmedi. Her iki şarkıya da yazımızın sonundan ulaşabilirsiniz.

Lütfen bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu haberi sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye erişmemize yardımcı olabilirsiniz.

Mekanın Sahibi – Work My Move Remix Şarkıları

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Türkçe Rap