NWA Grubu Kimdir?

Hip-hop tarihinin en önemli grupları arasında yer alan NWA, 1986 yılının sonlarında kurulmuştur. Hip-hop müzik tarihinde önemli bir yere sahip olan efsanevi grup, bu müzik türüne ayrıca çok büyük katkılar sağlamıştır. Dr Dre, Ice Cup, DJ yella, MC ren ve Eazy-E tarafından kurulan grup, 2000’li yılların başlarında tamamen dağılmıştı.

Ancak bu grubun bu döneme kadar beraber oldukça kaliteli müzik yaptığını ve hip-hop tarihine adını altın harflerle yazdırdığını söylemek mümkün. 2000’li yıllardan sonra farklı kulvarlarda çalışmalar sürdürmeye devam eden grup günümüzde ise yeniden bir araya geldi. 80’li yıllardan bu yana canlı müzik performansı üzerinden büyük bir kitleye hitap eden grup üyeleri, yeniden hip-hap dünyasına girmek için çalışmalara başladı.

nwa grubu

Hip-Hop Dünyasının Kaliteli Gruplarından

1980’li yıllardan itibaren bilindiği üzere hip-hop dünyası Amerika’nın farklı şehirlerinden dünyaya yayılmıştı. Özellikle siyahi kesimin oturduğu semtlerden tüm ülkeye yayılan hip-hop, zaman içerisinde dünya çapında büyük beğeni almıştı. Öncelikle bireysel olarak başlayan durum daha sonra farklı gruplar halinde oldukça kaliteli işlerin çıkmasına olanak verdi. Özellikle 1986 yılında kurulan NWA, bu konuda en önemli müzik grupları arasında yer almaktadır. Kuruldukları yıldan itibaren belirli zamanlarda ayrılarak yeniden bir araya gelerek grup üyeleri, farklı dönemlerde oldukça kaliteli işlere imza attı.

nwa grubu

NWA Hip-Hop Grubu

Özellikle bulundukları sosyal çevreyi ve zorlukları ele alarak farklı hip-hop müziği yapan NWA, 80’li dönemlerde kısa sürede çok büyük bir kitleyi etkisi altına almıştı. Daha sonra o dönem radyo başta olmak üzere pek çok kanalı üzerinden kısa sürede ülkeye yayılmış ve dünya çapında önemli bir kariyer elde etmişlerdi. Ancak pek çok sebepten dolayı grup 2000’li yıllarda ayrılma kararı aldı. Yine de geçmişten günümüze kadar yaptıkları müzikler hala keyifle dinlenmeye devam ediyor.

nwa grubu

 Hip-Hop Dünyasının Yıldızı NWA

Bir nevi hip-hop müziğini dünya çapında ünlü hale getiren büyük grup, şimdi yeniden bir araya geliyor. Eski dönemlerden bu yana grubu dinleyenler büyük bir heyecanla bu haberi bekliyordu. Yeniden canlı performans yapacak olan grubun programı henüz belli değil.

Avatar

Yusufcan Aksu

2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu içerik korunmaktadır!